LVIV.COM

Співбесіда з консулом. Пан або пропав

Співбесіда з консулом. Пан або пропав

Отже, день Х настав. Ви у Києві, йдете на зустріч з консулом. Ви вже чули мільйон страшних історій від інших студентів і вже сотні разів уявили власну співбесіду. Але, б‘юсь об заклад, ви забудете про все на світі, переступивши поріг великого американського консульства! :)


Хочу зазначити, що мова йде про співбесіду для отримання візи J-1, термін якої не більше чотирьох місяців. Саме таку візу отримують учасники програми Work&Travel. Туристична віза має категорію  B-1/B-2 і відкривається на 10 років. Очевидно, що у консула будуть зовсім інші запитання, якщо ви хочете отримати туристичну візу і , відповідно, мої поради вже не будуть актуальними. Єдине, що знаю про співбесіду для отримання туристичної візи – можна спілкуватися з консулом російською або українською. Для студентів J-1 такого немає. Only English.

Отже, я виділила кілька головних правил, які, як на мене, знадобилися мені та моїм друзям під час співбесіди. 

  • Ніякого хвилювання

Очевидно, але все ж це найважливіше правило. Краще випий заспокійливе або трав‘яний чай, але в жодному разі не потрібно стояти перед візовим офіцером білим як смерть. Або, навпаки, червоним і спітнілим. Американці сприймають все легко і без зайвих хвилювань. 

  • Посміхайся

Американці посміхаються завжди. Не важливо, зранку, коли вони ще зовсім сонні, чи ввечері, коли вони вже втомлені. До колег на роботі чи до незнайомців на вулиці. Це особливість Америки. Тому перше, що потрібно зробити, підійшовши до вікна офіцера – посміхнутися і першим привітатися!

  • Будьте щирими

Візові офіцери – досить «прокачані» психологи, тому навіть маленька брехня може все зіпсувати. Повірте, вони все про вас знають.

  • Будьте готовими до питань про ваш матеріальний стан

«Скільки заробляє твій тато?», «Ким працює твоя мама?», «Де ви живете?», «Скільки у вас кімнат у квартирі?», «Будинок чи квартира?». 

Так, таке теж запитають, тому будьте готові переконувати у тому, що ви живете забезпечено і плануєте відвідати США, адже любите подорожувати і маєте для цього кошти. 

  • Не відповідайте так, ніби ви вивчили відповіді.

Передпосольський семінар проводить майже кожна компанія, що займається програмою Work&Travel. Менеджери у компаніях-посередниках нададуть список ймовірних запитань консулів, які вчити НЕ ПОТРІБНО! Це лише для того, щоб ви приблизно знали характер співбесіди і не розгубилися. Завчені фрази звучать нещиро, а бути нещирим означає отримати відмову.

  • Вдача

Пробачте, але вся ця співбесіда – це фарт. Серед консулів теж є різні тенденції: хтось найбільше звертає увагу на оцінки, хтось – на кількість штампів у паспорті. Тому просто сподівайтеся потрапити до правильного офіцера. 

  • Поснідайте

Порада особисто від мене, адже першим запитанням, яке задав мені консул було: « Що ти їла на сніданок?». Як виявилося, це було для того, щоб перевірити мою реакцію на неординарне запитання. Але все ж я відчула полегшення, що все ж випила каву і з‘їла круасан, бо відповідь « Nothing » свідчила б про те, що я дуже хвилювалася.

Сподіваюся, цей mini guide допоможе вам, і ви отримаєте блакитний листок, який означає, що вашу візу схвалено😌

Анастасія Хмельовська LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають