Спецпроекти

Спінер: що це і як таке зробити?

Тренди продовжують витягувати капусту з наших кишень, закликаючи купляти нові цяцьки. Сьогодні в топі спінери! Про дівчину, що крутить спінер на цицях, і про те, як його зробити, розповіли в уютнінькій майстерні "Зробив Тато"


 

Що це таке?

Я прийшла до майстерні з нульовим уявленням про те, для чого потрібен спінер. Ба більше: до цього я його в руках не тримала! Але чула історії про те, що їх придумали для людей з аутизмом.

Однак, у "Зробив Тато" я близько познайомилась з цими дивацькими іграшками. Іван Савицький, один із співвласників майстерні, розповів таку собі легенду створення спінера:

"Спінер ніби-то розробила одна жінка для своєї дитини. Я не є спеціалістом, але читав, що в дитини був один з синдромів, здається, розсередженої уваги... Малюку, який вимагав постійної присутності дорослого поруч, вона стільки часу приділяти не могла. У 1995 році вона запатентувала свій винахід, однак, чи то зашвидко це зробила, чи не провела достатньої рекламної компанії, але спінер на той час успіху не мав. ЇЇ патент закінчився у 2005-му і більше вона його не продовжувала, бо не мала коштів. Лише у 2016-му у Америці спінер набув популярності, а зараз дійшов і до нас. Бо робити його можна з будь чого".

Як таке зробити?

Невеличка екскурсія по майстерні відкрила деякі секрети виробництва. Тут все облаштоване для зручної та професійної роботи майстрів. Але слова Івана переконали: зробити спінер можна і вдома, якщо знати технологію. 

"Це все діти. Просили: "Тато, купи спінер!". Вирішив зробити сам, аби не купляти китайське. Спінер той вийшов трохи шкарубним: я не користувався лазером і навіть його не лакував. Називається, аби діти відчепились. Потім ми його підморили, підчесали... Виклали фотку того спінера у фейсбук і раптом, прохання зробити посипались від дорослих! Коли замовлень стало дуже багато, вирішили: назвався грибом, лізь у кошик.

Технологію вивчали у божевільному темпі за два дні. Але, винесли для себе кілька етапів:

  • Вирізання заготовок на лазерному верстаті;
  • Шліфування;
  • Зняття фаски на фрезері;
  • Фарбування (в нашому варіанті - за допомогою морилки);
  • Лакування;
  • Розбір і зняття мастила з підшипників;
  • Вставляння заглушок.

Деякі підшипники крутяться краще, деякі гірше. Тому ті, що крутяться гірше, ставимо по бокам спінера, як важелі".

Як бавитись спінером?

"Спінер - то річ яка створена для того, щоб знімати стрес. Але бавитись ним можна по-різному. Бачили відео, де спінер поставили на лапи мопсу, бачили, як його крутила ігуана. Був песик, що стояв на задніх лапах, а спінер крутився в нього на носі. А ще, було відео, де дівчина крутила спінер... На цицях. Там були спеціальні наліпки і на них він крутився". 

Ось такі-то справи. Спінер самостійно зробити не дуже важко, але трохи зусиль прикласти треба. А ви вже бавились спінерами? Чи може робили їх самі? ;)

 

➤ Архітектура для людей, або як столітні традиції працюють в сучасних житлових просторах