LVIV.COM

Спінер: що це і як таке зробити?

Ділися або не палися

Спінер: що це і як таке зробити?
Марина Романцова

Тренди продовжують витягувати капусту з наших кишень, закликаючи купляти нові цяцьки. Сьогодні в топі спінери! Про дівчину, що крутить спінер на цицях, і про те, як його зробити, розповіли в уютнінькій майстерні "Зробив Тато"


 

Хопчик бавиться спінером

Що це таке?

Я прийшла до майстерні з нульовим уявленням про те, для чого потрібен спінер. Ба більше: до цього я його в руках не тримала! Але чула історії про те, що їх придумали для людей з аутизмом.

Однак, у "Зробив Тато" я близько познайомилась з цими дивацькими іграшками. Іван Савицький, один із співвласників майстерні, розповів таку собі легенду створення спінера:

"Спінер ніби-то розробила одна жінка для своєї дитини. Я не є спеціалістом, але читав, що в дитини був один з синдромів, здається, розсередженої уваги... Малюку, який вимагав постійної присутності дорослого поруч, вона стільки часу приділяти не могла. У 1995 році вона запатентувала свій винахід, однак, чи то зашвидко це зробила, чи не провела достатньої рекламної компанії, але спінер на той час успіху не мав. ЇЇ патент закінчився у 2005-му і більше вона його не продовжувала, бо не мала коштів. Лише у 2016-му у Америці спінер набув популярності, а зараз дійшов і до нас. Бо робити його можна з будь чого".

Робоче місце
Намальовані олені
Хеві метал кожній хаті
Кімната для малювання
Спінери сушаться
Інструменти

Як таке зробити?

Невеличка екскурсія по майстерні відкрила деякі секрети виробництва. Тут все облаштоване для зручної та професійної роботи майстрів. Але слова Івана переконали: зробити спінер можна і вдома, якщо знати технологію. 

"Це все діти. Просили: "Тато, купи спінер!". Вирішив зробити сам, аби не купляти китайське. Спінер той вийшов трохи шкарубним: я не користувався лазером і навіть його не лакував. Називається, аби діти відчепились. Потім ми його підморили, підчесали... Виклали фотку того спінера у фейсбук і раптом, прохання зробити посипались від дорослих! Коли замовлень стало дуже багато, вирішили: назвався грибом, лізь у кошик.

Технологію вивчали у божевільному темпі за два дні. Але, винесли для себе кілька етапів:

  • Вирізання заготовок на лазерному верстаті;
  • Шліфування;
  • Зняття фаски на фрезері;
  • Фарбування (в нашому варіанті - за допомогою морилки);
  • Лакування;
  • Розбір і зняття мастила з підшипників;
  • Вставляння заглушок.

Деякі підшипники крутяться краще, деякі гірше. Тому ті, що крутяться гірше, ставимо по бокам спінера, як важелі".

Як бавитись спінером?

"Спінер - то річ яка створена для того, щоб знімати стрес. Але бавитись ним можна по-різному. Бачили відео, де спінер поставили на лапи мопсу, бачили, як його крутила ігуана. Був песик, що стояв на задніх лапах, а спінер крутився в нього на носі. А ще, було відео, де дівчина крутила спінер... На цицях. Там були спеціальні наліпки і на них він крутився". 

Ось такі-то справи. Спінер самостійно зробити не дуже важко, але трохи зусиль прикласти треба. А ви вже бавились спінерами? Чи може робили їх самі? ;)

 

Зараз читають