LVIV.COM

Скнилівській трагедії 15 років – Львів вшанував загиблих

Скнилівській трагедії 15 років - Львів вшанував загиблих

15 років тому 27 липня 2002 року на Скнилівському аеродромі зібралось близько 10 тис. людей, аби подивитись на авіаційне шоу, з нагоди 60-річчя 14 авіаційного корпусу ВПС України. Все закінчилось трагедією – виконуючи маневр, винищувач Су-27УБ впав у натовп глядачів.


У 2002 році на аеродромі загинуло 78 осіб (серед них 28 дітей), 250 постраждало. За кількістю загиблих, Скнилівська трагедія – найбільша катастрофа в історії авіаційних шоу.

Літаком керували пілоти першого класу групи “Українські соколи”: полковник Володимир Топонар і другий пілот, теж полковник Юрій Єгоров. В суді їм інкримінували відхилення від льотного завдання, низький професіоналізм і недбальство. Ані Володимир, ні Юрій вини не визнали.

Сьогодні, 27 липня 2017 року, родичі, друзі та небайдужі прийшли вшанувати пам’ять про загиблих до каплиці Всіх святих українського народу і пам’яті жертв трагедії. А біля “Сегменту пам’яті жертв Скнилівської трагедії” рідні загиблих поклали квіти.

СкнилівСлужбаВшановують пам'ятьСвященник у Скнилові

“То було 15 років, а для мене це як страшний сон, який, певно, для мене не закінчиться ніколи. Це була субота, був гарний сонячний день зібралася вся сім’я вдома я раненько поїхав на роботу лишивши всіх здорових, веселих, а через декілька годин я їх привіз в трунах. Загинули всі: два сини, невістка, внучка, якій було 11 місяців”, – пригадав Богдан Онищак. Він з дружиною щороку приїжджає до каплички на летовищі із села Семенівка.

Старший інженер авіаційного корпусу Володимир Федосюк втратив дружину: “Тут стояв я і дружина з лівої сторони стояла, стояли в обнімку. Так сталося, що її немає, а я є. А її крилом…”

В Україні проведення авіашоу після Скнилова офіційно заборонили. А всім постраждалим до річниці трагедії одноразово виплатять 2 тис. грн допомоги від міста.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають