Спецпроекти

Скільки слів треба знати, щоб вільно спілкуватись англійською

Будь-яка мова починається зі словникового запасу. Тому, чи ви бажаєте краще володіти своєю рідною, чи прагнете вивчити іноземну мову, варто розпочинати саме з нього.


Словниковий запас — це всі слова, що людина знає та використовує. Тобто це ті слова, якими ми вільно володіємо, а не лиш здогадуємось про їх значення з контексту. Проте, без конктексту теж не обійтись. Людині недостатньо завчити напам’ять словник, щоб вважати себе носієм мови. Можна знати лише правильні слова в межах 2-3 тисяч і почуватись, як риба у воді.

Зверніть увагу на свою рідну мову

Доведено, що кількість необхідних для вільного спілкування слів прямо пропорційно залежить від нашого словникового запасу в рідній мові.

Уявімо ситуацію. Ви питаєте в товаришів, як їм нова стаття на lviv.com. Один скаже: “Ну, норм”. Інший відповість, щось у стилі: “Цікавий контент, насичені матеріали і актуальні питання”. А третій взагалі згадає всі епітети, щоб висловити своє ставлення до матеріалу.

І кожен з них буде по-своєму правий. Одній людині буде достатньо сказати “ну, норм” і в її уявленні це буде найвища похвала. А інша використає значно більше слів та порівнянь, щоб максимально точно описати свої враження. Хтось говорить багато, хтось — мало, і у цьому вся різниця. Балакуну саме цих епітетів і буде не вистачати в іноземній мові, щоб вільно нею спілкуватись. Натомість, мало говіркій людині достатньо знати елементарні слова, щоб комунікувати зі світом.

Тому головна порада — збільшуйте свій словниковий запас в рідній мові. І самі помітите, яких слів і скільки вам не вистачатиме для вільного володіння англійською. Чим більше ви спілкуєтесь рідною мовою, тим більше вам потрібно вивчити англійських слів для вільного спілкування.

Активний і пасивний словниковий запаси

Як є два Львова, так і є два словникових запаси. Активний — це ті слова, що спадають нам на думку негайно, в момент мовлення. Пасивний — слова, що ми знаємо і розуміємо в розмові, чи під час читання.

Взагалі читальний словниковий запас найбільший, тому що вимагає знання більшості слів. Він загалом включає в себе все наше знання мови. Щодо трьох інших способів комунікації — мова, слухання та розмова — тут велику вагу відіграє контекст та інтонація.

Увага на високочастостотні слова

Оскільки контекст допомагає нам в розмові, то згідно зі статистикою, людині для живого спілкування достатньо знати лише 2 000 — 3 000 слів. Але увагу слід звертати на високочастотні слова, що часто вживаються. Дослідники Френсіс і Кучера виявили, що знаючи лише 2-3 тисячі частовживаних слів, людина буде розуміти 80-90% тексту.

Важливо також обирати їх зі своєї сфери.

Скажімо, ви студент, тому для вільного спілкування у своєму середовищі вам знадобляться слова про навчання та ваше оточення. Мандрівнику потрібно в першу чергу вивчити слова, що стосуються подорожей та потреб в дорозі. Сантехнік має розуміти профільну мову. Ну і так далі.

Соціальна база

Не останню роль в словниковому запасі грає соціальне підгрунтя. Доведено, що діти, які виросли в сім’ї інтелігентів, мають в рази насиченішу мову, аніж діти, чиї батьки були з асоціальної групи.

Словниковий запас значно зростає, якщо людина навчається спочатку в школі, потім в університеті. Подорожі та спілкування також розширюють межі. Тому, чим більш соціально активна людина, тим більше відрізнятиметься її потреба в кількості слів в іноземній мові.

Як дізнатись рівень свого словникового запасу?

Перевірити свій словниковий запас в англійській мові можна на цих двох ресурсах. Перший буде простіший, проте другий покаже більш точний результат.

Test Your Vocab

Vocabulary Size

➤ Архітектура для людей, або як столітні традиції працюють в сучасних житлових просторах