LVIV.COM

Скільки слів треба знати, щоб вільно спілкуватись англійською

Скільки слів треба знати, щоб вільно спілкуватись англійською
Наталя Мойсеєнко

Будь-яка мова починається зі словникового запасу. Тому, чи ви бажаєте краще володіти своєю рідною, чи прагнете вивчити іноземну мову, варто розпочинати саме з нього.


Словниковий запас — це всі слова, що людина знає та використовує. Тобто це ті слова, якими ми вільно володіємо, а не лиш здогадуємось про їх значення з контексту. Проте, без конктексту теж не обійтись. Людині недостатньо завчити напам’ять словник, щоб вважати себе носієм мови. Можна знати лише правильні слова в межах 2-3 тисяч і почуватись, як риба у воді.

Скільки слів треба знати, щоб вільно спілкуватись англійською

Зверніть увагу на свою рідну мову

Доведено, що кількість необхідних для вільного спілкування слів прямо пропорційно залежить від нашого словникового запасу в рідній мові.

Уявімо ситуацію. Ви питаєте в товаришів, як їм нова стаття на lviv.com. Один скаже: “Ну, норм”. Інший відповість, щось у стилі: “Цікавий контент, насичені матеріали і актуальні питання”. А третій взагалі згадає всі епітети, щоб висловити своє ставлення до матеріалу.

І кожен з них буде по-своєму правий. Одній людині буде достатньо сказати “ну, норм” і в її уявленні це буде найвища похвала. А інша використає значно більше слів та порівнянь, щоб максимально точно описати свої враження. Хтось говорить багато, хтось — мало, і у цьому вся різниця. Балакуну саме цих епітетів і буде не вистачати в іноземній мові, щоб вільно нею спілкуватись. Натомість, мало говіркій людині достатньо знати елементарні слова, щоб комунікувати зі світом.

Тому головна порада — збільшуйте свій словниковий запас в рідній мові. І самі помітите, яких слів і скільки вам не вистачатиме для вільного володіння англійською. Чим більше ви спілкуєтесь рідною мовою, тим більше вам потрібно вивчити англійських слів для вільного спілкування.

Активний і пасивний словниковий запаси

Як є два Львова, так і є два словникових запаси. Активний — це ті слова, що спадають нам на думку негайно, в момент мовлення. Пасивний — слова, що ми знаємо і розуміємо в розмові, чи під час читання.

Взагалі читальний словниковий запас найбільший, тому що вимагає знання більшості слів. Він загалом включає в себе все наше знання мови. Щодо трьох інших способів комунікації — мова, слухання та розмова — тут велику вагу відіграє контекст та інтонація.

Увага на високочастостотні слова

Оскільки контекст допомагає нам в розмові, то згідно зі статистикою, людині для живого спілкування достатньо знати лише 2 000 — 3 000 слів. Але увагу слід звертати на високочастотні слова, що часто вживаються. Дослідники Френсіс і Кучера виявили, що знаючи лише 2-3 тисячі частовживаних слів, людина буде розуміти 80-90% тексту.

Важливо також обирати їх зі своєї сфери.

Скажімо, ви студент, тому для вільного спілкування у своєму середовищі вам знадобляться слова про навчання та ваше оточення. Мандрівнику потрібно в першу чергу вивчити слова, що стосуються подорожей та потреб в дорозі. Сантехнік має розуміти профільну мову. Ну і так далі.

Соціальна база

Не останню роль в словниковому запасі грає соціальне підгрунтя. Доведено, що діти, які виросли в сім’ї інтелігентів, мають в рази насиченішу мову, аніж діти, чиї батьки були з асоціальної групи.

Словниковий запас значно зростає, якщо людина навчається спочатку в школі, потім в університеті. Подорожі та спілкування також розширюють межі. Тому, чим більш соціально активна людина, тим більше відрізнятиметься її потреба в кількості слів в іноземній мові.

Як дізнатись рівень свого словникового запасу?

Перевірити свій словниковий запас в англійській мові можна на цих двох ресурсах. Перший буде простіший, проте другий покаже більш точний результат.

Test Your Vocab

Скільки слів треба знати, щоб вільно спілкуватись англійською

Vocabulary Size

Скільки слів треба знати, щоб вільно спілкуватись англійською

Наталя Мойсеєнко LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають