LVIV.COM

Сім містобудівних проектів, які змінять Львів

Сім містобудівних проектів, які змінять Львів

Серед багатьох проектів, які у 2018 році запустили у Львові, є сім, які суттєво повпливають на вигляд міста.  Громадські простори та перші висотки будуть не тільки в центрі, пише БЖ.


Оновлений простір під Глинянською брамою

Сім містобудівних проектів, які змінять Львів6

Рів біля Глинянської брами (це територія комплексу Бернардинського монастиря) хочуть перетворити на плаский фонтан.  Також переобладнають пішохідний простір – додадуть зелених насаджень та освітлення, оновлять місця для сидіння. У міському бюджеті вже передбачені кошти на реалізацію проекту. Але остаточну вартість поки не оголошують – ще не закінчили підрахунок кошторису.

 

Громадський простір на Сихові

Сім містобудівних проектів, які змінять Львів6

Площу біля Центру Довженка умовно розділять на дві частини. Однак зона (нижня) буде для комунікації та пасимвного відпочинку, друга – на рівні першого поверху примикає до Центру Довженка.

Також першу зону відокремлять насипом вздовж магістралей. У відпочинковій зоні зроблять заглиблення ( в дощовий період воно слугуватиме резервуаром для води, взимку може бути ковзанкою). У спекотний період року на площі працюватимуть фонтани.

 

У Львові планують реконструювати Галицьку площу між Соборною площею та вулицею Князя Романа.

З площі приберуть кіоски, збільшать вільний простір біля зупинки громадського транспорту і біля переходів, зроблять нове освітлення. Також реконструюють простір поруч з фонтаном і сам фонтан. Перед початком ремонтних робіт на цій території проведуть археологічні розкопки.

У парку “Високий замок” у Львові створять меморіал Небесної Сотні. Переможця конкурсу на найкращий проект меморіалу визначили в лютому 2017 року. Перше місце посів авторський колектив у складі Андрія Лесюка, Марії Яструбчак та Христини Пундак. У дах споруди вріжуть імена героїв Небесної Сотні, крізь які в дощові дні буде просочуватися вода, нагадуючи сльози. А в сонячну погоду промені будуть символізувати світле майбутнє.

Очищення озера та спорудження санаторію у Винниках

Сім містобудівних проектів, які змінять Львів6

Підприємство “Академія футболу” (новий суборендар) планує збудувати біля озера дитячо-юнацький спортивний табір, санаторій і об’єкти спортивної інфраструктури (спортивні майданчики, футбольні поля).

Що зроблять з озером:

  • почистять від намулу;
  • укріплять берег і дамбу;
  • дно вистелять спеціальними матеріалами;
  • встановлять систему очистки джерел, які наповнюють водойму

Що збудують?

  • дитячо-юнацький спортивний табір;
  • оздоровчий санаторій;
  • футбольні поля;
  • траси для велосипедного та гірськолижного спорту;
  • майданчик для рятувальної служби;
  • відкритий паркінг на майже 600 місць.

Перші висотки у Львові

Сім містобудівних проектів, які змінять Львів6

Міський виконавчий комітет затвердив будівництво житлових комплексів на місці колишнього кінотеатру “Галичина” на вулиці Любінській, 93. Найвища будівля буде налічувати 20 поверхів.

Також містобудівні умови були видані для будівництва 22-поверхового житлового будинку на проспекті Чорновола, поруч з ТЦ “Інтерсіті”.

Побудованих будівель такої поверховості у Львові ще немає.

Майбутня алея розташована поруч зі Стрийським автовокзалом і військовим містечком, де немає жодного парку.  Планують облаштувати суспільний простір і міні-площу. На прохання мешканців облагородять простір біля статуї Матері Божої, замінять мощення, облаштують клумби. Для дітей вирішили зробити геопагорби з гумовим покриттям – інтерактивний простір для ігор.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають