LVIV.COM

Школярі у Львові отримають особистий віртуальний кабінет здоров’я

Школярі у Львові отримають особистий віртуальний кабінет здоров'я

У школах міста стартував соціально-медичний проект “Здорові діти”. Його мета — дослідити здоров’я понад 70 тис. школярів зі 115 навчальних закладів, пише прес-служба ЛМР.


Завдяки проекту мають виявити групи ризиків, запропонувати рекомендації щодо лікування і профілактики захворювань, а також визначити епідеміологічну карту міста. Для кожного учасника створять особистий віртуальний кабінет, на який вже на початку літа надійдуть результати дослідження та профілактичні рекомендації.

“Цей проект скерований на те, щоб ми зрозуміли, що робиться з нашими дітьми, щоб отримали вікову характеристику захворювань, бо  в різних вікових категоріях дітей – різні захворювання і проблеми. Зрозумівши проблеми дітей і залучивши до співпраці батьків, ми можемо досягнути значного ефекту”, розповідає професор кафедри педіатрії ЛНМУ ім.Д.Галицького Сергій Няньковський.

Щоб дослідити здоров’я дітей, склали анкету з 89 запитань. Участь у проекті добровільна: “Це дуже хороший інструмент, в першу чергу, для батьків, щоб зрозуміти, який стан і скарги є в дитини. Це корисно для шкіл, щоб ми могли розуміти, що варто змінювати і вдосконалювати в організаційному процесі. Анкета складається з двох частин – поради для батьків, які можна використовувати, і другу необхідно відрізати і з заповненими даними здати в школу”, — розповідає координаторка проекту “Здорові Діти” Марія Пучніна.

Як проходитиме проект

Спершу діти в усіх школах Львова отримають анкети і разом з батьками вдома відповідатимуть на запитання. Збиратимуть та опрацьовуватимуть відповіді фахівці кафедри педіатрії Львівського національного медичного університету. Отримані дані внесуть у спеціальну базу даних, що дозволить розподілити дітей за групами ризиків і схильністю до тих чи інших хвороб.

“Окрім паперового вигляду анкети, ми будемо уніфікувати все через єдиний медичний портал, який вже розроблений і перебуває на стадії тестування. Сайт матиме два блоки: інформативний (його наповнюватиме кафедра педіатрії медичного університету, тут батьки зможуть знайти фахові відповіді на запитання) та електронні анкети”, — пояснює координаторка проекту “Здорові Діти” Олександра Єгорова.

Найважливіший етап проекту – клінічна діагностика та вироблення рекомендацій для батьків, діти яких потрапили у групи ризику. До кожної родини, яка стала учасником проекту, вийдуть на зв’язок працівники благодійного фонду “Я не один” і  запропонують пройти консультацію у фахівців кафедри педіатрії. Якщо буде потрібно, лікар скерує дитину до відповідного фахівця у поліклініці чи лікарні на обстеження.

Ініціатори проекту – благодійний фонд “Я не один” спільно з  кафедрою педіатрії №1 Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького за підтримки Львівської міської ради.

Анкета

 

Школярі у Львові отримають особистий віртуальний кабінет здоров'я

Школярі у Львові отримають особистий віртуальний кабінет здоров'я

Школярі у Львові отримають особистий віртуальний кабінет здоров'я

Школярі у Львові отримають особистий віртуальний кабінет здоров'я

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають