LVIV.COM

Що робити, щоб твій велосипед не вкрали: поради від нацполіції

Що робити, щоб твій велосипед не вкрали: поради від нацполіції

Велосипед з кожним роком стає все більш популярним транспортом у Львові. Щоб не залишитись без двоколісного друга, дотримуйся кількох простих правил від поліцейських, пише прес-служба Головного управління Національної поліції у Львівській області.


  • Купив вело – збережи документи на нього і сфоткай номер рами. Тоді якщо хтось його вкраде, саме ці документи і фото будуть доказом, що ти є власником. Також документи є запорукою того, що ти купив не крадений ровер. Коли купуєш велосипед у невідомих людей без документів, то можеш стати співучасником злочину, за що передбачена відповідальність. А якщо знайдеться справжній власник ровера – ти його позбудешся і цього ніхто не компенсує.
  • Не залишай велосипед без нагляду, навіть ненадовго. Завжди закріплюй його ланцюгом або замком.
  • Не поскупись на добрий велозамок. Серед велосипедистів існує неофіційне правило “десяти відсотків” – замок вважається більш-менш надійним для певного велосипеда, якщо його вартість становить принаймні 10% від ціни ровера. Якщо ж говорити про види замків та їх надійність, то найменш надійними вважаються троси (навіть якщо візуально їх діаметр є досить великим).
  • Можна поставити на вело сигналізацію, але це доволі дорого. Тому старайся залишати велосипед в зоні дії відеокамер.
  • Не залишай на велосипеді вартісне навісне обладнання (велокомп’ютер, фари і т.д.). Ці речі коштують недешево і теж є приманкою для злодіїв.
  • Якщо ровер зник – не панікуй. Зателефонуй 102, повідом місце крадіжки, особливі прикмети велосипеда та інші обставини скоєння злочину. Також постарайся знайти очевидців злочину, запиши їх контакти. Ще можеш розмістити інформацію про велосипед в мережі Інтернет на відповідних форумах (бажано зі світлинами). Якщо тобі вдалось знайти свій велосипед, то не забирай його у злодія особисто – краще звернись до правоохоронців.
Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають