LVIV.COM

Що купувати на ринках в липні?

Що купувати на ринках в липні?

Літо в розпалі. Сам час наситити свій організм вітамінами. І хоч це як спроба “виспатись наперед”, але ігнорувати сезонні овочі та фрукти зараз — злочин проти себе. І якщо ти не хочеш бути як авторка цієї статті — тобто згадувати про сезон улюблених чорниць аж в жовтні — пропонуємо список твоїх наступних гуртових закупок на місцевому ринку.


Овочі
Липень — він як червень, тільки краще. Бо вже можна без остраху за “підсипані” продукти купувати все, що душа забажає. Особливу увагу зверни на кабачки, цукіні, солодкий перець (особливо сорт “Білозірка”), броколі, цвітну капусту, баклажани. Ці овочі вже постачають на ринок місцеві фермери. Тобто вони піддавались мінімальній обробці на час перевезень і тому принесуть максимальну користь організму.

Як кажуть, є тільки два види людей: ті, які люблять огірки, й ті, які люблять помідори. Липень — час, коли два табори об’єднуються. Ці овочі зараз — на піку сезонності. Навіть помідори можна купувати усіх видів: від сливки до “чорного принцу”. Варто спробувати всі, щоб обрати свій смак. Бо він суттєво відрізняється в залежності від сорту: одні — кислі та твердуваті, інші — соковиті та солодкі. Але всі однаково прекрасні.

Особливо місце в продуктовому кошику прибережи для селери, кукурудзи, шпарагівки, зеленого горошку, молодого часнику, гострого перцю та усіх видів зелені: петрушка, кріп, рукола, шпинат, базилік, зелена цибуля, шалот, латук, кресс-салат та інші види салату.

Зверни увагу на молоду моркву, редьку та авокадо. Моркву краще купувати з морковинням (отим зеленим стеблом зверху), бо так можна визначити свіжість овоча. Зелене та соковите морковиння — треба брати. Сезон дозрівання редьки — середина липня. Достиглий корнеплід буде без плям та явних пошкоджень. А ще він буде важчим, ніж здається на перший погляд.

Сезон авокадо завершується з літом і повернеться у статус сезонності аж взимку.

Фрукти та ягоди
З фруктами розібратись ще простіше. Прийшов сезон абрикосів, персиків, пласких персиків (він же персик-інжир), нектаринів, сливок, ківі та ревеню. З кавунами та динями все ще варто зачекати, якщо не впевнений у постачальнику. Бо хоч їх сезон вже розпочинається, все ж можна наштовхнутись на “хімічні” плоди.

А ще не забудь про ягоди. Сміливо купуй чорну смородину, малину, ожину, агрус та чорниці. Останні знайти вже важче, але ще можливо.

Гриби
Через літні зливи та спеку розпочинається сезон грибів. На прилавках і узбіччях доріг вже починають зустрічатись лисички, білі гриби, грузді, пудберезники та маслюки. Але не забувай за правильний вибір та приготування грибів, щоб уникнути отруєння. В цьому питанні краще довіритись людині, яка має в цьому досвід.

Квіти
Навіть серед квітів зараз особливе різноманіття. Особливо слід звернути увагу на півонії, айстри, жоржини, лілії, іриси. Для любителів романтики настав час лаванди.

Для балконів та оздоблення прибудинкової ділянки можна сміливо обирати петунію та ціннію. Ці квіти цвістимуть ще довго.

Наталя Мойсеєнко LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають