LVIV.COM

Сергій Притула забороняє молоді спати по 8 години на добу

Сергій Притула забороняє молоді спати по 8 години на добу
Аліна Величко

Український телеведучий Сергій Притула розповів львівським студентам, як досягти успіху у житті, чому шкодує за горілкою з пивом і забороняє молоді спати по 8 годин на добу. Лекція пройшла в рамках програми “Інтернет речей” Національного університету Львівська політехніка.


На думку Сергія Притули кожному віку притаманні свої особливості та вибрики. Зараз йому 36 років, він одружений та має двох дітей: “Наразі я не можу дозволити собі посеред міста квасити горілку з пивом, та валятись на тротуарі, загалом все, що я робив 17 років тому. А молодь може і хай дозволяє, тому що потім будуть шкодувати”.

Що варто змінювати в українській освіті, щоб “сильні діти” хотіли вступати до українських ВНЗ?

  • По-перше, давати такі знання які будуть не теоретичними, а практичними.

Пам’ятаю своє навчання в університеті: на лекціях з інформатики викладачка малювала на дошці екран та диктувала: “Натиском клавіші миші на кнопку пуск відкривається меню”. На цих лекціях я писав оповідання та не бачив “живого” комп’ютера до кінця першого курсу.

Вперше побачив цей гаджет в жовтні 1997-го і щиро боявся до нього підійти та поломити. Тому інформатику я здав за хабар ($30 на той час), але на п’ятірку.

  • По-друге, потрібно міняти нашу систему освіти в напрямку отримання молодими людьми практичних навичок під час навчання.

З мого потоку в люди вибилися ті, хто пішов працювати, не чекаючи на диплом. В нашій державі існує зачароване коло: ти приходиш на роботу після університету, а від тебе вимагають досвід. А де він візьметься якщо ти дуже сильно вчився? В приватних компаніях нікому нафіг не потрібен твій диплом. Те, що ти вмієш, на що спроможний/на – це цінується.

Я пішов працювати на другому курсі. На третьому зі 120-ти людей в потоці, 30 вже активно працювали. І зараз я можу порівняти чого досягли вони, а чого ті, хто чекав на диплом. До п’ятого курсу в них вже був досвід та навички необхідні для роботи. Після закінчення вони одразу пішли працювати в потужні компанії. Більшість з цих людей тепер має власний бізнес або високі управлінські посади. Тому коли в нас на лекціях перестануть розказувати як то має робитись, а почнуть робити – можна буде говорити про якісь зсуви в українській освіті.

Сергій Притула забороняє молоді спати по 8 години на добу

Чи є якийсь ключ до успіху та визнання?

Мене досить часто питають: “Як досягти чогось? Як стати кимось?”. Завжди кажу, що треба
пахати, особливо замолоду. Час дуже швидко минає. Основа всіх здобутків, які я маю зараз, заклалась у школі та інституті.

Особисто я сплю по 3-4 години на добу. Звісно, мені вже тяжче, ніж в 25. Але я намагаюсь всюди встигати, адже все, що я роблю, мені надзвичайно цікаво: і робота у Новому каналі, і гастролі з “Вар’ятами”, і написання сценарію до фільму, і адаптація серіалів, і переклад з російської без втрати гумору. Купа всього різного. Все це я люблю і через це доводиться менше спати.

Знаю, що деякі молоді люди дозволяють собі жити за принципом “8 годин сну”.  Кажуть: “Спати потрібно 8 годин на день, так пише книжка і то треба для здоров’я”. Агов, так ви спатимете третину свого життя. 8 годин на день не можна спати! Коли ж ви збирається бути багатими та успішними? Пашіть як коні, “лупаште” і ви будете успішними.

Що в роботі важливіше: прибуток чи задоволення?

Особисто я не можу працювати без любові. Не любиш свою справу – не працюй.

У нас є дурний стереотип: якщо мама суддя, а тато прокурор, то само собою дитина має вступати в юридичний. А куди ж інакше? Ну куди? В кінцевому підсумку, людина вступає до університету, в який не хоче, вивчається на того, ким не хоче бути і приходить на роботу, що не приносить їй задоволення. І то всьо відбивається і на її здоров’ї, і на тих людях, які до неї приходять. Ось що не здорόво, а не сон по 3-4 години. В країні більша половина людей так живе.

Я хочу кожного ранку йти на роботу, а ввечері повертатись додому. Це – найбільше щастя.

Аліна Величко LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають