Секретами смачної піци поділились на Першому відкритому Чемпіонаті України, за результатами якого наша національна збірна вперше поїде на всесвітні змагання з піци.
Pizza Fest 2017, організований Pizza Celentano, відбувся 1-3 листопада у Львові за підтримки генерального спонсора ТМ "Zibert". Дійство такого масштабу відбулося в Україні вперше. "Ми хочемо вивести професію піцайоло та культуру української піци на новий рівень", - пояснили організатори.
За право поїхати до Італії у 2018 році змагалися піцайоло зі всієї України. Найкращими стали: Силюга Іван (Неаполітанська піца), Паненко Ростислав (Класична піца), Хаїмець Роман (Найбільша розтяжка), Федунів Юрій (Найшвидша розтяжка) і Дмитро Сеник (Піца-фрістайл).


Як приготувати піцу розповів один з організаторів фестивалю та бренд-шеф Pizza Celentano Дмитро Новаков.
"Для приготування хорошої піци треба взяти якісні продукти. Тісто - дріжджове. В наших ресторанах ми беремо меншу кількість дріжджів, але довше чекаємо, доки воно настоїться. Вдома можна дати трішки більше дріжджів, тоді приготування піци займе до години часу".
Пораду дав і Даніло Пагано - Чемпіон світу та інструктор по піца акробатиці і класичній піці:
"Найсмачніша піца робиться з любов'ю".
Для тіста знадобляться:
- Борошно;
- Вода;
- Сіль;
- Оливкова олія;
- Дріжджі.
Треба розчинити дріжджі, додати сіль, борошно, оливкову олію та воду і розмішати, щоб тісто не прилипало до рук. Накривши миску, поставити тісто в тепле місце і почекати, аби воно трохи підійшло.
Після виступу учасників Даніло показав майстер-клас з фрістайлу. Він розкатав тісто в повітрі до 2-х метрів в діаметрі, що дало змогу зробити з нього плащ для дівчини. Звичайно, в домашніх умовах нема потреби так розтягувати тісто, але Даніло робить акцент на правильному його розкатуванні. Тут, виявляється, теж є свої секрети.




Як розтягнути тісто?
Його можна розкатати або спробувати себе в ролі піцейоло і попідкидати руками. Саме в повітрі тісто розтягується рівномірно та може стати максимально тонким. Виклавши тісто на деко, треба залишити його постояти, щоб воно стало ще більш еластичним. Також, тісто буде піддатливим, якщо в нього додати більше солі, саме так роблять піца-фрістайлери.
Якщо неправильно підкинути тісто, воно може порватись. Щоб такого не трапилось, пораду дали учасники Чемпіонату:
"Тісто треба відчувати: підкидати - ніжно, а ловити - на долоню або тильну сторону руки".




Тим, хто захоче навчитися подібній акробатиці, радять знайти хорошого вчителя, який покаже основи. Адже смак піци залежить не тільки від інгредієнтів, але і від майстерності піцейоло. Та можна навчитися і на ютубі, як зробив переможець у номінації "Піца-фрістайл".
Начинка для піци
Ще один секрет, який зробить смак піци ближчим до оригінального - італійські продукти.
Соус
Найкраще підійдуть томати пілаті (без шкірки у власному соці). Їх можна або порізати ножем, або подрібнити у блендері. До маси додати трохи оливкової олії, за бажанням - орегано або базилік і можна викладати на корж.
Що класти зверху?
Класичний варіант - моцарела фреска, яку викласти на соус шматками. М'ясо, овочі та спеції - за бажанням.
Випікання
Випікати на максимальній для домашніх умов температурі (близько 200-220°C) 12-15 хвилин.
В ресторанних пічках зазвичай тепліше - 350-370°C, тому піца готується швидше (6-7 хв). На камені піца запечеться за 2-3 хв, а у дров'яній пічці, при 450-470°C - за 1 хв.

Використовуючи ці поради, ти зможеш відчути себе справжнім/ою піцайоло. А там і Чемпіонат не за горами… хто зна ;)
