LVIV.COM

Сайт “Львівводоканалу” майнив криптовалюту на комп’ютерах відвідувачів

Сайт Львівводоканалу майнив криптовалюту на комп'ютерах відвідувачів

На сайті ЛКП «Львівводоканал» виявили скрипт CoinHive для майнінгу криптовалюти Monero, пише Dyvys.info. Адміністрація підприємства попросила СБУ розслідувати факт нелегального втручання у роботу ресурсу. 


Скільки часу сайт пропрацював зі скриптом наразі невідомо. Після виявлення коду, ресурс заблокували на добу аби його видалити.

Сайт "Львівводоканалу" майнив криптовалюту на комп'ютерах відвідувачів

Адміністрація підприємства припускає, що скрипт CoinHive вбудували на сайт хакери.

«Ця ситуація ще раз підкреслює актуальність інтернет-безпеки сайтів комунальних підприємств, органів влади, на які щоденно заходить велика кількість користувачів. Ми будемо консультуватися, визначатися, а потреби будуть укладені додаткові угоди, щоб підсилити захист сайту», – розповіла Zaxid.net речниця підприємства.

У вересні низку українських сайтів, зокрема Football.ua Korrespondent.net, iSport.ua та tochka.net, звинуватили у прихованому майнінгу криптовалюти Monero. Після скандалу скрипт прибрали.

Як перевірити чи майнить сайт на моєму комп’ютері?

Якщо кулер починає працювати на повну під час перегляду якогось сайту, вмикай консоль. Клікаєш правою кнопкою на сторінці і тиснеш “перевірити”. Перемикаєш на вкладку “console”. Якщо там є посилання на CoinHive, на тобі зараз хтось заробляє.

 

Олександр Васецький LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають