LVIV.COM

Розмитнення автомобілів на “євробляхах” значно подешевшає

Розмитнення автомобілів на євробляхах значно подешевшає

Верховна Рада значно зменшить розмір акцизного податку для ввезених в Україну автомобілів, пише Економічна правда. Водночас, суттєво посилять контроль.


Базові ставки акцизного податку будуть наступними:

  • для авто з бензиновим двигуном — 50 євро,
  • для авто на дизелі — 75 євро.

Йдеться про базові ставки, до яких ще будуть застосовуватися коефіцієнти. Розмір акцизного податку, який треба буде сплатити, дорівнюватиме базовій ставці, помноженій на коефіцієнт двигуна та коефіцієнт віку.

Як розраховуватимуть коефіцієнт двигуна?

Показник об’єму двигуна ділитиметься на 1000. А коефіцієнт віку — це кількість повних календарних років.

Розмитнення автомобілів на "євробляхах" значно подешевшає
Формула обчислення виглядатиме так:
Базова ставка х Коефіцієнт двигуна х Коефіцієнт віку = Сума акцизного податку

Приклад розрахунку акцизного податку для авто з бензиновим двигуном:

об’єм двигуна: 2000 см3, рік випуску авто: 2012 (повних 5 років)

50 (євро) х 2 (2000 см3/1000) х 5 (років) = 500 євро.

Приклад розрахунку акцизного податку для авто з дизельним двигуном:

об’єм двигуна: 1600 см3, рік випуску авто: 2007 (повних років 10)

75 (євро) х 1,6 (1600 см3/ 1000) х 10 (років)  = 1200 євро.

Акцизний податок з авто, розрахований за запропонованою формулою, буде значно меншим за той, що діє сьогодні.

Різниця в розмірі ставок для різних за об’ємом двигуна авто не буде суттєвою.

Водночас, акцизний податок на старі авто буде вищий за рахунок його збільшення на віковий коефіцієнт, що стимулюватиме до придбання більш нових авто.

Суттєво посилять контроль за ввезення і використанням автомобілів з іноземною реєстрацією

По-перше, вводиться обмеження на кількість авто, які можна ввозити без грошового забезпечення. Нерезидент зможе без грошового забезпечення ввезти в режимі тимчасового ввезення лише одне авто.

Ввезення наступних легкових транспортних засобів передбачає наявність гарантії. Гарантом може виступити фінансова установа, яка візьме на себе зобов’язання сплатити суму всіх митних платежів, якщо авто не буде вивезено.

По-друге, посилюється відповідальність за порушення митних правил.

Перша фіксація зазначених порушень працівниками Нацполіції передбачає стягнення з порушника 8,5 тис грн, повторна фіксація — 17 тисяч грн, позбавлення права керування на 1 рік та оплатне вилучення авто за рахунок порушника.

Розмитнення автомобілів на "євробляхах" значно подешевшає

За невивезення авто за межі країни своєчасно, порушники платитимуть штрафи

Розміри штрафів залежатимуть від кількості днів перевищення встановлених строків. За один день прострочення вивезення транзитного авто з порушника стягуватимуть 170 грн, а за три дні відтермінування вивезення тимчасово ввезеної машини — 850 грн.

Зайвий місяць перебування такого автомобіля на митній території України коштуватиме порушнику 170 тисяч грн або навіть транспортного засобу, який може бути конфіскований за рішенням суду.

Розмитнення автомобілів на "євробляхах" значно подешевшає

Якщо дозволений строк перебування іноземного авто в Україні сплив, а машина так і не була вивезена, митник повинен повідомити інші органи про вчинення правопорушення.

Отримавши повідомлення, поліцейські мають пильніше відслідковувати таке авто на автомобільних дорогах України, а прикордонники, в свою чергу, повинні не допустити перетину кордону особою, яка ввезла авто без сплати відповідних штрафів.

Крім того, Національній поліції буде надано право перевіряти особу водія авто з іноземною реєстрацією на відповідність особі, яка його ввезла. Якщо за кермом буде будь-яка інша особа, поліцейський може накласти на водія відповідний штраф і повідомити про порушення митних правил митницю.

Важливо, що протокол про порушення, може бути складений митником за відсутності порушника, і вручений йому під час виїзду з України.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають