LVIV.COM

Реєстрація новонародженої дитини – перелік документів, що потрібно знати

Реєстрація новонародженої дитини - перелік документів, що потрібно знати

Які документи і куди нести, та що взагалі потрібно знати, щоб зареєструвати немовля в органах державної реєстрації, пише Юридична газета.


Дитина народилась. Куди бігти, і що робити?

  • не пізніше,  ніж через 1 місяць від дня пологів зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання одного з батьків або за місцем народження дитини;
  • це можуть зробити як батьки, так і інші особи. Обоє батьків мають бути присутні, якщо в них різні прізвища;
  • під час реєстрації прописують її походження, прізвище, ім’я і по-батькові.

Що таке походження дитини, і як його визначити?

Походження дитини – це коли встановлюють, хто є її батьками.

Походження від матері визначають за довідкою з пологового будинку, а від батька – на підставі свідоцтва про шлюб. Якщо такого нема – потрібна або письмова заява обох батьків про визнання батьківства, або рішення суду.

Якщо жінка неодружена, і немає кого притягнути до суду у справі визнання батьківства, тоді дитині записують прізвище і громадянство матері, а ім’я і по батькові жінка обирає сама.

Які документи потрібні для реєстрації народження?

Разом із заявою про державну реєстрацію потрібно подати такі документи:

  • паспорт заявника, якщо заявниками є не її батьки;
  • документ, який підтверджує факт народження – медичний документ, виданий закладом охорони здоров’я;
  • паспорти батьків або одного з них;
  • документ, що підтверджує походження дитини від батька (свідоцтво про шлюб або спільна заява матері та батька дитини або заява матері);
  • у разі відсутності документа закладу охорони здоров’я або медичної консультативної комісії підставою для реєстрації народження є рішення суду про встановлення факту народження.

Хто дає ім’я та прізвище дитині?

Саме при державній реєстрації малюку дають ім’я, прізвище та по батькові.

Прізвище визначають за батьківським. Якщо в пари різні прізвища, то записують за згодою обох батьків. Також дитині можна дати подвійне прізвище. Спірні питання вирішують або органи опіки, або суд.

Ім’я дають за схожим принципом: за згодою батьків. Дитина може мати не більше двох імен – хіба це звичай національної меншини, до якої належать батько чи матір.

По батькові присвоюється за власним іменем батька. Якщо батько має подвійне ім’я, то по батькові дитині присвоюється за одним із них. На прохання батьків по батькові може також утворюватися згідно з національними традиціями або взагалі не присвоюватися.

Якщо батьківство дитини не визнано, по батькові визначається за іменем особи, яку мати дитини назвала її батьком.

Де працює послуга з прийому документів для реєстрації у пологових будинках?

У всіх регіонах України надається послуга з прийому документів, необхідних для державної реєстрації народження, та видачі відповідного свідоцтва безпосередньо в пологових будинках (загалом у 477 медичних установах). За 2016-2017 рр. цією послугою скористалися 238 166 громадян.

Інформація про пологові будинки, в яких можна отримати свідоцтво про народження дитини, розміщена на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції.

Які додаткові послуги можна отримати разом зі свідоцтвом?

Також відразу можна зареєстувати місце проживання дитини.

Чи є покарання для батьків, які несвоєчасно зареєстрували дитину?

Несвоєчасна без поважної причини державна реєстрація батьками народження дитини в державних органах державної реєстрації актів цивільного стану тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 153 гривень).

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають