LVIV.COM

Представники ГО стверджують, що за українцями стежать в мережі

Представники ГО стверджують, що за українцями стежать в мережі

В Україні 15 громадських організацій підписались під заявою протесту проти встановлення спецслужбами технічних засобів стеження у інтернет-провайдерів. Це реакція на один з пунктів проекту Кабміну про блокування заборонених російських сайтів, пише “Економічна правда”.


Нацокмісія з регулювання сфери зв’язку та інформатизації 20 лютого разом з Кабміном погодили проект постанови про регулювання технічної перевірки блокування заборонених сайтів. В одному з пунктів ішлось про “встановлення спеціальних технічних засобів для моніторингу стану припинення надання послуг з доступу до інформаційних ресурсів”. Контролювати встановлення і проводити моніторинг мала Держслужба спецзв’язку і СБУ.

Громадські організації проти встановлення подібних технічних засобів, бо вважають, що це призведе до надмірного контролю і втручання в роботу правоохоронних органів.

“Технічні засоби можуть бути незаконно і безконтрольно використані для несанкціонованого стеження за діями громадян в Інтернеті, маніпуляцій з доступом до інформації в Інтернеті (обмеження, блокування чи внесення змін у змістовну частину) та інших порушень прав людини. Такі рішення створюють передумови для впровадження російських репресивних практик масового контролю Інтернету та стеження за громадянами та ставлять під загрозу свободу та вільний розвиток Інтернету в Україні”, – заявили організації.

Вони вимагають відкликати проект Постанови та “діяти в межах своїх повноважень з дотриманням міжнародного та національного законодавства щодо захисту прав людини”.

“Встановлення засобів загального спостереження та/або перехоплення інформації в мережі Інтернет прямо суперечить Рекомендаціям CM/Rec(2014)6 Комітету міністрів Ради Європи, відповідно до яких “на вас не повинні поширюватися заходи загального спостереження чи перехоплення інформації” (п. 4) та “сам факт існування законодавства, яке дозволяє здійснювати спостереження за телекомунікаціями, може вважатися втручанням у право на приватне життя” (п. 82)”, – йдеться у заяві.

Під документом підписалися:

Лабораторія цифрової безпеки

Платформа прав людини

Партнери цифрового правозахисту

Центр інформації про права людини

Національна спілка журналістів України

Донецький інститут інформації

Громадське телебачення Донбасу

Інститут масової інформації

Академія української преси

Центр демократії та верховенства права

Інститут розвитку регіональної преси

Інтерньюз-Україна

Детектор медіа

Центр громадянських свобод

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають