LVIV.COM

Померти і перетворитись на дерево: з’явився законопроект про біопоховання

Померти і перетворитись на дерево: з'явився законопроект про біопоховання

У Верховну Раду подали законопроект №8248, завдяки якому хочуть розвантажити кладовища. В законопроекті прописані правила біопоховання. Тому скоро можна буде ховати померлих не тільки на кладовищах та колумбаріях, а й у спеціальних парках, повідомляє ТСН.


Що таке біопоховання?

Біо- або екопоховання – це поховання людського праху в спеціальній біоурні з насінням рослин, що з часом перетворюється на дерево. У процесі використовують спеціальні матеріали, які розкладаються за п’ять років і не завдають шкоди екології.

Відповідно до законопроекту, ховати у такий спосіб померлих можна не тільки на кладовищах та колумбаріях, а й у спеціально відведених місцях в парках, лісопарках, парках культури та відпочинку. На місці захоронення не буде надгробних плит чи пам’ятників – тільки табличка з іменем покійника і датами народження та смерті.

Навіщо це в Україні?

Кладовища переповнені і з кожним роком органи місцевого самоврядування все менше виділяють землі під нові. Це також відображається на ціні ділянки для могили та взагалі вартості ритуальних послуг.

Біопоховання є не тільки альтернативою, яка суттєво розвантажить кладовища. Цей метод захоронення також вдвічі дешевший.

На перший погляд здається диким, що мами з дітьми гулятимуть в парку по родичах. Але в законопроекті прописано, що ховати померлих у такий спосіб можна буде тільки на ділянках, які місцева влада виділить під захоронення. Місцем біопоховання може бути відокремлена частина земельної ділянки, розташована на території кладовища, парку, скверу, лісопарку, іншої зеленої зони, відведена виключно для здійснення біопоховань і за умови, що місцева влада дасть добро на виділення під ці потреби окремих ділянок. Тобто просто так ніхто нікого у сквері не закопає – за таке штрафуватимуть.

“Деякі люди уявляють собі таку картину, що вони прийдуть на майданчик з дітьми, а поруч будуть поховання, атракціони, гойдалки. Це зовсім інше мається на увазі”, – наголосив інженер з питань екології “Київського крематорію”.

Автори законопроекту розповіли, що орієнтувались на світовий досвід. “В світі вже є така розповсюджена назва як зелене кладовище. Або еко-кладовище. Є навіть назва британська – еко-етичне кладовище”, – сказала керівник відділу комунального обслуговування Міністерства регіонального розвитку.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають