ZaxidFest 2017, що відбувався з 18 по 20 серпня у Родатичах, залишився в спогадах. На фест, як завжди, навідалось багацько людей з усіх куточків світу. Хтось купив абонемент у платне містечко, комусь веселіше жити у стихійному. Але чи є якась суттєва різниця між тим, де зупинитись? Йдем дивитися фотки і порівнювати!
До речі, а де зупинявся/лась ти? Напиши в коментах!
Вода
Стихійне містечко
Фестиваль не забезпечив питною водою тих, хто зупинився в стихійному містечку. Навіть на території фесту, куди не можна було заходити зі своїми напоями, не поставили бочок з водичкою. Щоб зварити їсти, треба було йти до села і просити набрати воду з криниці, або привозити у бутлях свою.
Платне містечко
Для тих, хто купив абонемент в платне, воду привезли. На території містечка стояли кілька величезних цистерн з питною водою і писаними від руки попередженнями, як негарно чистити зуби та мити фрукти цією водичкою (бо покарають вищі сили).


Душ
Стихійне містечко
Цьогоріч ті, хто не мали абонементу в платне містечко, могли сходити в душ за 30 грн. На столі у хлопців, які сиділи на вході, стояли шампунь та кондиціонер - ними можна було скористатися за 10 грн. Фен, на щастя, давали безкоштовно. Пригадуючи, що воду для душу тягнуть з озера і що минулого року всі могли скупатися безкоштовно, запитую, чому так.
"Щоб спонукати людей купувати абонементи в платне", - пояснили хлопці.
Платне містечко
У платному містечку душем можна було скористатися безкоштовно. Скупатися можна було коли хочеш, дочекавшись своєї черги. Також, тут були умивальники, щоб почистити зубки або помити фрукти та посуд.






Дрова
Стихійне містечко
З дровами в стихійному містечку, яке знаходиться в лісі, проблем ніколи не було. Єдине - мусив/ла піднапрягти булки і йти їх збирати!
Платне містечко
Тут дрова давали безкоштовно з 10:00 до 23:00. Збирати їх не треба було - просто йти та візьми!




Туалети
Стихійне містечко
Для стихійного містечка туалети не поставили. Єдині відхідники, куди можна було забігти, знаходилися на території фестивалю. А там, де минулоріч стояли ряди готових до використання біотуалетів, зробили автостоянку.
Платне містечко
На території містечка знаходились туалети, куди могли зайти тільки ті, що купили абонемент в платне. З плюсів - не треба далеко бігати зранку і шукати відповідний кущ.


Озеро
Стихійне містечко
Всі проходи до озер Чарівної Долини наглухо замурували парканом. Залишалось лишень мріяти про прохолодну водичку, мліючи від спеки.
Платне містечко
В платному проходи до озера ніхто не прикривав. Можна було купатися!


Їжа
Стихійне містечко
Столиків не було. Щоб поїсти, треба було або купити їжу у селі, або чекати селян, що носили і продавали домашнє, або привезти з міста своє.
Платне містечко
Тут були і столики, де поїсти, і стояли люди, що продавали алкоголь, воду та закуски. Ціни - "фестивальні".




Охорона
Стихійне містечко
Тут не було ні патрулів, ні охорони на вході. Єдиним заходом безпеки були "кордони", які всі робили хто з чого: зі скотчу, ізоленти, туалетного паперу тощо. Лишати речі в наметі - на свій страх і ризик.
Платне містечко
Була і охорона на вході, і ходила дівчина-патрульна, і наметове містечко з усіх сторін обнесли парканами. Однак, на фейсбуці відвідувачі повідомили, що і за таких умов у них вкрали рюкзак.

Атмосфера
Тут ніяк не можна поділитися на табори. Що у платному, що у стихійному містечках тусили дуже круті люди (а інколи навіть унікальні персонажі). Головне не де ти, а з ким!








Фото: Марина Романцова