LVIV.COM

Перші дні безвізу: чому деяких українців не пускають у Європу?

Перші дні безвізу: чому деяких українців не пускають у Європу?

Усі, хто встигли оформити біометричні паспорти, мають змогу в’їхати до ЄС без оформленої візи. Але чи все настільки безхмарно? І чому прикордонники не пускають деяких українців за кордон? 


Чи збільшилися черги на кордоні?

До 12 червня 15195 громадян України перетнули кордон по біометричних паспортах. З них лише 2302 не мали віз.

За словами прикордонників, черги залишились без змін. На вихідних кордон перетнули 60 тисяч українців, а це звична цифра для літнього вихідного.

 

Ок, а які питання мені можуть поставити?

  • Про повернення до України або виїзд з Шенгену. Якщо немає зворотнього квитка – не проблема, але треба пояснити прикордоннику деталі вашого повернення додому.
  • Про мету подорожі. Туризм, бізнес, конференції, відвідування родичів тощо. Найголовніше – чесно відповідати прикордоннику і впевнено пояснити ваші цілі.
  • Про місце вашої зупинки. Хостели, готелі, житло у друзів/родичів тощо. Якщо ви не впевнено відповідаєте на запитання, плутаєтесь в деталях, майже напевно попадете під додаткову перевірку.

Якщо ви не знаєте англійської або мови країни, куди прямуєте, роздрукуйте листочок з відповідями на ці питання необхідною мовою і дайте її прикордоннику разом з паспортом.

Паспорт: що мені треба знати?

  1. Безвізовий в’їзд можливий лише за біометричним паспортом.
  2. Для виїзду закордон із закордонним паспортом необхідна віза.
  3. Із внутрішнім біометричним паспортом (ID-карткою) вас відправлять додому.
  4. Для безвізового в’їзду дитині також необхідний закордонний паспорт (з візою) або закордонний біометричний (без).

Кому відмовлять при виїзді за кордон?

За першу добу бузвізу завернули назад лише трьох людей, пише Європейська Правда.

Перша відмова трапилася на польському кордоні, на прикордонному пункті Шегині–Медика. В ЄС не пустили чоловіка, який перед тим жив нелегалом у Данії та був депортований до України з кількарічною забороною в’їзду.

Другий випадок мав місце на словацькому кордоні, на пункті Ужгород–Вишнє-Нємецьке. Та сама причина, знову – кількарічна заборона в’їзду.

Третій випадок знову стався в польській Медиці. Чоловік, що намагався в’їхати до Польщі, має кримінальне минуле, пов’язане з контрабандою цигарок.

Слід пам’ятати, що біометричний паспорт не звільняє від санкцій тих, хто порушував міграційні норми ЄС зі старими документами до безвізу. Новий паспорт не обнуляє історію.

Заборона в’їзду звично не перевищує 5-ти років. Необхідно дочекатися завершення санкцій і користатися безвізом на загальних умовах.

Дату закінчення завжди повідомляють під час депортації. Її можна дізнатись у посольстві країни, з якої депортували або до якої заборонили в’їзд.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають