LVIV.COM

Не прибрав за своїм собакою – плати штраф

Не прибрав за своїм собакою - плати штраф

Штрафувати порушників можуть патрульні поліцейські, велопатрульні та Муніципальна варта. Штраф за неприбрані екскременти – 51 гривня, повідомляє Tvoemisto.tv.


У Львові мешканці зареєстрували петицію, яка стосується всіх собачників. Автори хочуть, щоб власники собік прибирали за улюбленцями, а порушників збираються карати штрафами. Також в петиції вказано, що в місцях вигулу собак потрібно встановити спеціальні апарати з пакетами та відеокамери – фіксувати порушення.

Згідно з ухвалою Львівської міської ради від 17 березня 2016 року, власники собак мають вигулювати тварин лише у спеціально відведених місцях, із повідком та намордником, залежно від ситуації та породи собак. Крім цього, особи, котрі утримують домашніх тварин, зобов’язані прибирати за нею екскременти на будь-якій території, включно з під’їздами, ліфтами, доріжками та тротуарами. Утім, в ухвалі не вказано, чи мають власники тварин носити з собою спеціальні пакети для збору екскрементів.

Речник патрульної поліції Львівської області пояснив, що наразі із правоохоронців штрафувати порушників можуть патрульні поліцейські та велопатрульні, які працюватимуть безпосередньо у скверах та парках міста. За порушення правил вигулу собак передбачена відповідальність відповідно до статті 154 Кодексу України про адмінправопорушення  — штраф у 51 гривню.

Крім патрульних, контролювати вигул собак у місті повинна Муніципальна варта. За словами керівника управління безпеки міста, адмінштрафів за неприбирання екскрементів за собаками у Львові не реєстрували.

«Муніципальна варта патрулює в основному парк Івана Франка, де облаштована спеціальна зона для вигулу собак. Однак працівників не вистачає, а набирати їх додатково — навантаження на бюджет. Здебільшого можуть оштрафувати за відсутність повідка чи намордника, а за неприбирання екскрементів просто попереджають», — розповів керівник.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають