LVIV.COM

На Львівщину насувається друга хвиля грипу: МОЗ радить як вберегтися

На Львівщину насувається друга хвиля грипу: МОЗ радить як вберегтися

Медики прогнозують, що у другій половині лютого збільшиться кількість хворих на грип.


“Враховуючи нестійкі погодні умови у даний період, деяке зростання захворюваності серед дітей шкільного віку, аналіз захворювань на грип та ГРВІ в останні роки, можна припустити другу хвилю їх зростання в другій половині лютого”, — повідомляють у Львівському обласному лабораторному центрі МОЗ України

Міністерство охорони здоров’я розповідає про правила  профілактики  грипу:

  1. Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Якщо захворіли ви,  тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб вберегти їх від хвороби.
  2. Уникайте місць скупчення людей, масових заходів. Одягайтеся по погоді. Стежте, щоб ноги не промокали, одежа захищала від холоду і вітру, носіть теплий головний убір та рукавички.
  3. Захворіли — лишайтеся вдома. Якщо можливо, візьміть вихідний з роботи або навчання. Грип  та простудні інфекції швидко передаються іншим, тож  перебування хворого в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.
  4. Прикривайте ніс та рот під час кашлю та чхання  ніс та рот ліктем або серветкою  — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.
  5. Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.
  6. Намагайтеся не торкатися руками обличчя. Очі, рот та ніс для мікробів, як вхідні двері. На руках дуже багато мікробів та вірусів торкаючись ними обличчя ви збільшуються  шанси потрапити в організм.
  7. Привчіть себе до корисних звичок. Ретельно очистіть та продезінфікуйте поверхню, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Регулярно провітрюйте приміщення. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий. Стежте за достатньою тривалістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся поживною  вітамінізованою їжею.
  8. При перших проявах застуди одразу ж ізолюйте себе, чи того, хто захворів від оточуючих. Викличте лікаря. Тільки лікар зможе правильно оцінити важкість  стану, поставити діагноз та призначити правильне  лікування.

Читайте також:


Як не замерзнути на вулиці (інфографіка)

У Львові стартує всеукраїнська акція донорства крові

На Львівщині відновили болото

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають