LVIV.COM

На Львівщині відтепер можна безкоштовно отримати ліки в аптеках

На Львівщині відтепер можна безкоштовно отримати ліки в аптеках

5 квітня у Львівській області стартував пілотний проект Кабміну “Доступні ліки”. Відтак мешканці області можуть отримати безкоштовні ліки в аптеках.


Щоб отримати ліки безкоштовно, потрібно звернутись до лікаря за рецептом, за яким пацієнт зможе отримати медикаменти в аптеці.

Як стверджують в ЛОДА, отримати безкоштовні ліки зможуть мешканці, які хворіють на серцево-судинні захворювання (16 найменувань медикаментів), бронхіальну астму(беклометазон, будесоніт, сальбутамол) та діабет ІІ типу (метформін, гліклазид).

Повний перелік ліків, вартість яких відшкодовуватимуть повністю чи частково, можна переглянути за цим посиланням. Там усього 157 найменувань, а, наприклад, 31 позиція медикаментів з міжнародною назвою алмодипін, торгова назва (яку ми зазвичай бачимо у аптеці) цього препарату відрізняється: аритміл, амідарон, аладин та інші. Відповідно коли лікар виписуватиме рецепт пацієнту він не може вказувати торгову назву алмодипіну, а лише міжнародну. У аптеці пацієнт має уточнити у провізора, які саме найменування є доступними.

На Львівщині можна безкоштовно отримати ліки в аптеках

“Ця система працюватиме за переліком міжнародних непатентованих назв лікарських засобів, тобто наші лікарі не можуть виписувати фірмові назви медикаментів”, — кажуть в ЛОДА.

У ЛОДА також кажуть, що до програми Кабміну уже приєднались 152 аптеки, понад 40 з яких у самому Львові. Проте повного списку поки не оприлюднили, бо частина аптек ще не підписали договори.

Для відшкодування вартості медикаментів з держбюджету ЛОДА виділили 32,5 млн грн, які розподіляють по населених пунктах, відповідно до кількості мешканців, які мають такі захворювання. Львів отримає 9,5 млн грн.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають