LVIV.COM

На Львівщині для туристів збудують ковбойське містечко

На Львівщині для туристів збудують ковбойське містечко

В селі Грабівниця Старосамбірського району планують побудувати туристичне містечко, стилізоване під Дикий Захід, але з українською бойківською автентикою. Село розташоване за чотири кілометри від польського кордону, і місцева влада налаштована активно розвивати туризм, пише Zaxid.net.


Загальна вартість проекту – 2 млн євро. Євросоюз виділив 90% від оголошеної суми, €100 тис. – власний бюджет Новоміської ОТГ. Проектні гроші планують витратити на підведення комунікацій, розробку проекту і деякі об’єкти туристичної інфраструктури. Для будівництва готелів і ресторанів залучатимуть приватних інвесторів. Проект “COWBOYky: Український дикий захід” реалізовується у рамках ініціативи “Мери за економічне зростання”. Він стартував 1 травня і розрахований на три роки.

На Львівщині для туристів збудують ковбойське містечко2

Основна локалізація проекту буде на території колишнього колгоспу у селі Грабівниця, розташованому за три кілометри від центрального в ОТГ села Нове Місто, і за чотири кілометри від кордону з Польщею.

На закинутій ділянці площею 6,6 га збудують готель, ресторан, розважальні об’єкти туристичної інфраструктури.

Що зроблять?

Планують зробити два маршрути:

  • історичний (щоб познайомити з краєм, сусідніми селами);
  • пригодницький (мотузковий парк, стрільбище, ковбойський лабіринт);
  • сільськогосподарський ( екскурсії на сироварню, пасіку, пекарню, сушарню для овочів та фруктів, майстерню морозива).

Туристів будуть розважати катанням на конях, бричках, ковбойському мініпоїзді, різноманітними екскурсіями, веломаршрутами. В містечку можна буде спробувати всі продукти і придбати для себе. Вся об’єднана територіальна громада працюватиме над створенням нового туристичного бренду, що поєднуватиме елементи побуту, традицій, архітектури місцевої етнічної групи бойки з ідентичними елементами культури американських ковбоїв.

На Львівщині для туристів збудують ковбойське містечко2

Родзинкою проекту буде стилізований під ковбойський паровий локомотив з двома вагонами, який кататиме туристів із Самбора до Грабівниці. 50-кілометрова подорож паровим потягом триватиме близько двох годин.

На Львівщині для туристів збудують ковбойське містечко2

Також буде створений туристично-інформаційний центр, зареєстрована місцева торгова марка “COWBOYky”, розроблений дизайн бренду і відповідна продукція.

Для залучення у розвиток регіону місцевого населення, яке потерпає від безробіття, планують відкрити Школу місцевого економічного розвитку. У ній навчатимуть молодих людей, яких після цього працевлаштують у туристичному секторі та дотичних до нього. Новоміська ОТГ розраховує створити щонайменше 50 нових робочих місць у рамках проекту.

Проект “COWBOYky: Український дикий захід” реалізується Новоміською сільською радою у партнерстві із Західноукраїнським ресурсним центром, ОСН “Горизонт” та ЮК “Моріс Груп” за фінансової підтримки Європейського Союзу у рамках ініціативи “Мери за економічне зростання”.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають