LVIV.COM

МОЗ хоче позбавити професора львівського медуніверситету вченого ступеня через сексизм та антинауковість в роботах

МОЗ хоче позбавити професора львівського медуніверситету вченого ступеня через сексизм та антинауковість в роботах

Львівський професор Ростислав Білобривка у своїх тезах в офіційному збірнику матеріалів міжнародної наукової конференції “Свідомість, мозок, мова” стверджує, що “основне покликання жінки – це відтворення, тобто репродукція” і що “жінка нічого не відкриває”. Ці висловлювання спонукали МОЗ ініціювати перевірку дисертації професора, повідомляє Zaxid.net.


Що сталось?

Керівниця МОЗ Уляна Супрун опублікувала лист, в якому йдеться, що тези Ростислава Білобривки, які він підготував для міжнародної конференції, мають “явний характер сексизму та “побутових” гендерних стереотипів”.

Першими на скандальний матеріал відреагували науковці з ініціативи Ukrainian Scientists Worldwide. Вони зазначили, що в тезах професора є антинаукові та сексистські твердження. Конференція відбулась ще в кінці квітня, але тільки після випуску друкованого збірника інші науковці зреагували на текст тез.

Уривки публікації:

“Жінка нічого не відкриває, відкриває завжди тільки чоловік. Жінка завжди чекає, коли її відкриють, адже вона ж є сама таємниця, то як може таємниця відкривати таємницю. Їй це не потрібно від природи. А відкривати, проникати кудись це суто чоловіка справа. Адже на проникненні кудись, в щось крутиться все чоловіче життя. Можна стверджувати, що чоловічий мозок, його псюхе як і його фізіологія заточенні на проникнення, чи на відкриття, яке і є проникнення”.

Окрім цього він вказує, що жінка “прощає, але не забуває”, що у свою чергу “ріднить жінок з кішками”. На переконання Білобривки, все психічне життя жінки обертається навколо відтворення: “Вони свято дотримуються правил, приписів, законів, які засвоїли в дитинстві. Вони все життя їх відтворюють, адже це теж із сфери відтворення, а задача, основне покликання жінки – це відтворення, тобто репродукція. Тому весь психічний склад жінки обертається навколо основної фізіологічної функції – відтворення”.

МОЗ хоче позбавити професора львівського медуніверситету вченого ступеня через сексизм та антинауковість в роботах2

МОЗ хоче позбавити професора львівського медуніверситету вченого ступеня через сексизм та антинауковість в роботах2

Що далі?

Зараз МОЗ звернулося до Міносвіти з проханням перевірити докторську дисертацію Ростислава Білобривки. Якщо експерти виявлять псевдонаукові або дискримінаційні твердження, то МОЗ просить Міносвіти позбавити Білобривку вченого звання.

Окрім цього, Міністерство охорони здоров’я 14 червня надіслала керівництву Львівського медуніверситету ім. Д. Галицького листа з проханням також провести перевірку роботи Білобривки.

“Такі висловлювання суперечать Конституції та законам України, а також негативно відбиваються на репутації всієї медичної та наукової спільноти України. Публічне виголошення подібних тез ставить під великий сумнів питання про професійність пана Білобривки як завідувача кафедри медичного ЗВО та про відповідність його діяльності нормам медичної та наукової етики… МОЗ рекомендує Львівському національному медичному університету вжити негайних заходів та розглянути питання подальшого перебування на посаді завідувача кафедри психіатрії, психології та сексології, викладача, який ганьбить імідж університету і української науки в цілому”, – йдеться в опублікованому Уляною Супрун листі за підписом заступника міністра охорони здоров’я Олександра Лінчевського.

57-річний Ростислав Білобривка зараз працює завідувачем кафедри психіатрії, психології та сексології Львівського національного медичного університету. Сам професор вважає скандал замовним, але імовірних “замовників” називати відмовляється.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають