LVIV.COM

Молоді, зелені, але успішні – інтерв’ю зі співвласником «MolodoZeleno»

Ділися або не палися

Молоді, зелені, але успішні – інтерв’ю зі співвласником «MolodoZeleno»
Юлія Прокопчук

Назар Крекотень – 31-річний підприємець, співвласник закладу «MolodoZeleno» у Львові поділився з твоїм МедіаБро своїми секретами успіху та ведення бізнесу.

Про вино з пляшок, чому «MolodoZeleno», як відкрити свою справу і не облажатись – читай нижче.


Молоді, зелені, але успішні – інтерв’ю зі співвласником «MolodoZeleno»

З чого Ви починали, як дійшли до створення власного закладу?

У цій сфері я працюю близько 8-ми років, свій професійний шлях починав у Варшаві. Від посади касира дійшов до топ-менеджера. Це дало мені можливість вивчити ресторан від і до: я знаю, яким має бути обслуговування, сервіс, що таке кухня, що таке бар. Потім я переїхав у Львів, познайомився з талановитими людьми, і в нас зродилась ідея про створення якогось оригінального закладу в Україні. Я продовжував працювати та розвиватись у цій сфері, збирав інформацію. Коли вже дійсно дійшло до запитань від партнерів: «Хочеш? Можеш?», я сказав: «Так! Хочу, можу і я готовий!».

Чому «MolodoZeleno»?

Варіантів назв в нас було близько 20. Спочатку я дуже проникся назвою «Галас», але згодом зрозумів, що її сприймаю лише я. Були варіанти і «Зело», і багато інших назв, які нав’язують зелень і простір, але згодом впала в око назва «MolodoZeleno». Це наш перший проект, тому інтерпретували тим, що ми такі молоді, зелені та енергійні.

Ще один цікавий момент: ніхто з моїх знайомих, друзів адекватно назву «MolodoZeleno» не сприймав, всі думали, що це жарт. Тоді я зрозумів, що це – воно. Щось дивне, нестандартне, яке запам’ятовується.

Молоді, зелені, але успішні – інтерв’ю зі співвласником «MolodoZeleno»

Про що заклад, для чого, що надихнуло?

Ми називаємо «MolodoZeleno» платформою для реалізації гастро-ідей, бар-ідей, арт-штук і тд. Я завжди хотів бачити у Львові заклад європейського зразка, щось неподібне до того, що є на ринку, адже тут здебільшого якісь ресторації-музеї, паби.

Хотілося створити молодіжний свіжий формат, відійти від стереотипів. Та це було досить ризиковано, бо, по-перше, львів’яни – публіка непроста, її здивувати не так легко. По-друге, приміщення ми знайшли не у самому центрі.

Ми прагнули реалізувати щось зелене, просторе, щось типу саду чи парку, який буде функціонувати і влітку, і взимку. Інспірацією для мене були фуд-фестивалі, які здебільшого проводяться на таких площадках.

Коли почали реалізовувати проект, багато друзів переконували мене робити кухню відкритою , тому що це цікаво, сучасно. Але я свідомо не пішов на цей крок, щоб не псувати атмосферу закладу. Людина, потрапивши сюди, має спочатку усвідомити це все візуально, відчути. А їжа та напої - це вже ніби додатки до атмосфери.

Молоді, зелені, але успішні – інтерв’ю зі співвласником «MolodoZeleno»

Молоді, зелені, але успішні – інтерв’ю зі співвласником «MolodoZeleno»

Фішка «Молодо Зелено».

Одна з наших фішок – це легкогазоване вино з пивного крану. Для нього навіть маємо спеціальні пляшечки, виглядає дуже круто, народу «зайшло». Усі фотографуються, позначають нас на світлинах, хоч я й не був впевнений, що люди в закладах зможуть пити вино з пляшечок, не прийнято так в нас :)

https://www.instagram.com/p/BlyGbJiHB4T/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=f2f7om1s1o3y

З якими труднощами зіштовхувались?

З початку роботи заклад «MolodoZeleno» викликав неабиякий інтерес у львів’ян та гостей міста. Приємно, коли зал щодня заповнений, і ти одразу виходиш на хороші цифри. Але потім минає місяць, і інтерес починає потрохи зменшуватись, а це непросто сприймати, важко з цього виходити. Хоча зараз ми справляємось, і знову вийшли на ту пряму, коли інтерес потрохи підвищується.

Молоді, зелені, але успішні – інтерв’ю зі співвласником «MolodoZeleno»

Як підтримувати популярність закладу у Львові?

Якістю. Не окремо їжі, бару або сервісу, а, власне, сукупності. Ну і другий важливий пункт – просування в соц. мережах. Для себе ми обрали Instagram і Facebook. За 5 місяців роботи ми вже набрали ту аудиторію, з якою можна працювати, не застосовуючи «накручувальних» штук. Зараз це дуже хороший інструмент, щоб просуватись далі.

https://www.instagram.com/p/BoCaEk-nLro/?taken-by=molodozeleno.lviv

Ваше ставлення до державної політики щодо малого бізнесу?

Вести малий бізнес в Україні – реально. Я вважаю, що можна заробляти гроші, попри шалене оподаткування, попри діяльність служб, які намагаються все ускладнити, «прибрати» тебе з ринку. Ми, створюючи цей заклад, хотіли довести, що можна робити щось оригінальне, цікаве, не на площі Ринок, і бути успішними! Принаймні, ми до цього йдемо.

Що можете порадити початківцям, які лише мріють про власну справу?

За моїми спостереженнями 80% молодих людей, які працюють у сфері громадського харчування, мріють відкрити власний заклад, але лише одиниці доходять до цього. Здебільшого молодь хоче все і одразу. Цей бізнес реально дуже складний і просто хотіти тут мало.

Насамперед, потрібно набратися компетентності у бажаній сфері. Далі – мати перед очима візуалізацію кінцевого продукту, який ти хотів би донести. Без цього ти не зможеш переконати ні партнерів, ні інвесторів, ні тих, хто допомагатиме тобі в реалізації. Я мав кілька розмальованих бізнес-планів, але потім зіштовхнувся з такими штуками як ремонт, дизайн, побудова кухні, технологія виробництва. Тому треба бути готовим до всього, ставити собі цілі – і досягати їх.

https://www.instagram.com/p/Bnx1ca2Hzey/?taken-by=molodozeleno.lviv

 

Зараз читають