LVIV.COM

Львівського альпініста евакуювали з Евересту через погіршення стану здоров’я

Львівського альпініста евакуювали з Евересту через погіршення стану здоров'я

Львів’янина Романа Городечного і киянина Тараса Позднія евакуювали гелікоптером зі схилу Евересту, де 15 травня у них погіршився стан здоров’я. Зараз їх стан оцінюють як некритичний. Про це повідомила львівська юристка та громадська активістка Наталія Шелестак.


У коментарі для ZAXID.NET, вона також уточнила, що при спуску з Евересту альпіністи потрапили у шторм, тому їм довелось розділитись.

«Я не знаю точно, як все там відбулось. Знаю, що був шторм і хлопці відділились від решти групи. А потім їм стало погано, особливо Тарасу. Вертоліт надали непальці, але поки не відомо, чи заплатить за нього страхова компанія, яка вчора сама відмовлялась розпочати рятувальну операцію», – сказала Наталія Шелестак.

Як повідомили на сторінці туристичного клубу «Кулуар», і Романа Городечного, і Тараса Позднія оглянули лікарі – «стан некритичний». Також там додали інформацію про інших учасників експедиції: Дмитро Семиренко зараз у базовому таборі, а Ірина Галай на горі Лхоцзе (8516 м).

Львів’янин вперше підкорив Еверест

14 травня Роман Городечний став першим львів’янином, якому вдалось підкорити найвищу гору світу. Він здійснив сходження у складі експедиції з Дмитром Семеренком, Тарасом Позднієм та Іриною Галай.

Роман Городечний – перший львів’янин, що підкорив Еверест (фото) 💪

15 травня при спуску з гори на висоті 6400 м Романові Городечному і Тарасові Позднію стало погано – у хлопців з’явились симптоми так званої гірської хвороби: погіршення зору та функцій опорно-рухового апарату. Страхова компанія ERV, з якою уклали договір альпіністи, відмовилась надати їм вертоліт та розпочати рятувальну операцію. Їм довелось відділитись від решти групи і залишитись там ночувати.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають