LVIV.COM

Львівські лікарі більше не зможуть приховати наявність безкоштовних ліків

Львівські лікарі більше не зможуть приховати наявність безкоштовних ліків

Наказ про публічне інформування наявності безкоштовних ліків підписав директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Богдан Чечотка.


Про це повідомила перша заступниця голови Львівської облради Парасковія Дворянин, звітуючи про перший рік роботи. Відтак з 18 листопада усі лікарні Львівщини, які мають фінансування від обласного бюджету, повинні публічно розміщувати інформацію про наявність безкоштовних ліків.

За словами Парасковії Дворянин, в лікарнях інформацію про ліки розміщуватимуть на дошці оголошень. З наступного тижня облрада перевірятиме, чи ці вимоги виконані.

“Ми довго боролися, щоби інформація про залишки ліків стала публічною. Спротив був шалений, бо, зокрема, й серед депутатів обласної ради є багато головних лікарів і далеко не всім сподобалася така ініціатива. Але є вже наказ директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, підписаний 18 листопада, і адміністрації лікарень зобов’язані його виконувати”, ― додала Парасковія Дворянин.

В Україні подібна ініціатива не перша. Наприклад, для лікарень Одещини діє спеціальний онлайн-ресурс, на якому можна перевіряти наявність безкоштовних ліків у державних медичних закладах.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають