LVIV.COM

Львівське ОСББ заробляє на сортуванні сміття і модернізує будинок за ці кошти

Львівське ОСББ заробляє на сортуванні сміття і модернізує будинок за ці кошти

ОСББ “Тичини-15” модернізує будинок за кошти, які отримує за сортування сміття, пише прес-служба ЛМР. Керує цим ОСББ молодий хлопець, який щойно закінчив університет.


“Ми займаємось сортуванням сміття, заключили договір з приватними фірмами, які щомісяця приїжджають та забирають вторсировину і за це нам на рахунок перераховують гроші. Ці кошти ми розподіляємо на різноманітні ремонтні роботи… фірма, що приймає вторсировину, забезпечила нас спеціальними контейнерами. За папір та картон ми отримуємо орієнтовно 400 гривень, за скло – 200 гривень”,  – каже голова правління ОСББ Тарас Колодій.

За його словами, спершу мешканці викидали відходи у загальний контейнер, за що їм робили зауваження. Однак, після того, як ОСББ вперше здало вторсировину і отримало за це гроші, жителі почали самостійно сортувати сміття.

“Останні гроші, які ми отримали за здачу вторсировини, ми витратили для ремонту теплопункту (пофарбували труби, побілили стіни, замінили стічні труби та деякі крани). Зараз у нашому будинку ми плануємо встановити пластикові вікна по програмі “Теплий дім” – 142 тис. гривень на це передбачено, а також замінити труби подачі холодної води, так як у цьому плані 37 років не проводилось жодних ремонтних робіт. Ці роботи ми плануємо виконати до осені цього року”, – зазначив Тарас Колодій.

Крім того, ОСББ отримує кошти за рекламу у ліфтах, від інтернет-провайдерів, за здачу в оренду приміщення та з “Внесків на утримання будинку”. За даними ЛМР, зараз у Львові є близько десятка ОСББ, які активно залучають мешканців до сортування сміття.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають