LVIV.COM

Львівська школярка-винахідниця отримала дві нагороди на міжнародному конкурсі у США

Львівська школярка-винахідниця отримала дві нагороди на міжнародному конкурсі у США

Загалом українські школярі отримали 5 нагород на конкурсі для підлітків-винахідників Intel ISEF у США, повідомляє Zaxid.net.


Хто переможець?

Соломія Леньо – учениця Львівського НВК “Школа І ступеня – гімназія”. За свій винахід “Нейромережева система виявлення та дослідження патологій серцево-судинної системи” вона отримала дві нагороди на міжнародному конкурсі Intel ISEF.

“Це модель штучного інтелекту, яка аналізує електрокардіограму, і на основі цього аналізу ставить пацієнту діагноз при захворюванні. Таким чином програма полегшує роботу медиків, бо вони отримують готовий аналіз, і їм залишається перевірити його. Ця розробка буде корисною для нерозвинених країн, де медицина перебуває на дуже низькому рівні”, – розповіла Соломія Леньо.

Дівчина отримала дві нагороди у категорії Translational Medical Science: від Української малої академії наук під егідою ЮНЕСКО і від короля Саудівської Аравії Абдулазіза аль Сауда та його фонду Mawhiba’s.

“Обидва дали мені сертифікати та грошову нагороду. Також король подарував мені медаль і сприяння при вступі. Тобто якщо я буду вступати в якийсь всесвітньовідомий університет, то він буде допомагати мені отримати грант на навчання там”, – зазначила Соломія Леньо.

Львівська школярка-винадіниця отримала дві нагороди на міжнародному конкурсі у США1

Соломія Леньо уже визначилась з університетом, де хоче навчатись і подаватиме документи на факультет комп’ютерних наук Українського католицького університету.

У подальшому вона планує перевести свою розробку у мобільний додаток, за допомогою якого пацієнт або лікар в екстремальних умовах зможе отримати швидкий аналіз електрокардіограми.

Що за конкурс?

Міжнародний конкурс Intel ISEF (International Science and Engineering Fair) вважається одним з найпрестижніших міжнародних заходів для підлітків-науковців від 13 років до 18 років, і щорічно збирає більше 1500 учасників з більш ніж 70 країн світу. Мета конкурсу – виявити талановитих молодих учених, а в подальшому допомогти їм у розвитку досліджень. Конкурс щорічно проходить у трьох містах США: Лос-Анджелесі, Фініксі та Пітсбурзі.

Цього року Intel ISEF проходив у Пітсбурзі протягом 13-18 травня, де представили близько 1750 проектів в 62 різних категоріях. На Intel ISEF є три види нагород: Special Awards – нагороди від спонсорів та університетів (гроші на розвиток проекту, пропозиція роботи, стипендія на навчання); Grand Аwards – місця по категоріях; Top Аwards – нагороди від генерального спонсора –компанії Intel; і премія імені Гордона Мура – 75 тис. дол. Соломія Леньо та решта учасників української команди отримали нагороди Special Awards.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають