LVIV.COM

Львів’ян підсаджують “на голку” – чи потрібен Львову магазин вінілу?

Ділися або не палися

Львів'ян підсаджують на голку - чи потрібен Львову магазин вінілу?
Марина Романцова

16-го червня в центрі Львова відбулось відкриття першого в місті магазину вінілу. Але чи настільки зараз популярна музика з програвачів? І чи готові львів'яни "сісти на голку" і стати адептами вінілового звучання? 


 

Люди прийшли на відкриття

Відповіді на ці запитання довелось шукати недовго. Біля першого у місті магазину вінілу вже зібрались львів'яни, журналісти, гості міста. Деякі обличчя були знайомі ще з Craft Beer & Vinyl Music Festival. Озираючись по сторонам розумію, що якщо вініл у Львові ще не користується великою популярністю, то цікавість до нього вже є. 

Люди розважаються
Цікавість до вінілу

Допоки чекаю на відкриття, вихоплюю поглядом Святослава Романа. Це - один зі співзасновників клубу VIHIΛ та людина, що марить платівками. Йду знайомитись. 

Львів'ян підсаджують "на голку" - чи потрібен Львову магазин вінілу? 

Інтерв'ю

"Ми не думали, що людей, які люблять вініл, у Львові настільки багато. Це приємно дивує, адже головна мета яку ми перед собою ставимо - це популяризувати не тільки стару "олдскульну" музику, але і просувати у маси новітні треки на вінілі. Такий собі спосіб підсадити людей "на голку".

Дивуюсь. То музика на вінілі чимось відрізняється від телефонної чи з компа? 

"Щоб відчути різницю у звучанні, треба мати відмінну апаратуру. Якісний програвач, хороші колонки... Вже потім ти зрозумієш, що тобі потрібна правильно облаштована кімната, де звук не губитиметься. Але основне, що дає вініл - це той ритуал, коли ти нікуди не спішиш, виймаєш улюблену платівку, ставиш на неї голочку... Ти майже фізично бачиш, звідки виходить звук. Це дає можливість зблизитись з музикою, стати її частиною". 

Вініл наклейки

Зрештою, подякувавши Святославові за розповідь, помічаю, що всіх вже впускають до магазину. Йду разом з людьми, потік - неймовірний! На вході зустрічає симпатичний вусань. 

Вусань

Всередині тіснувато, але може то так здалось через велику кількість людей. Навколо - стенди з вінілом, програвачі, малесенька кімната для прослуховування і сходи донизу. Спускаюся. 

Стенд з вінілом
Місце для прослуховування
Платівка
Вусань біля стендів
Вертикальний програвач
Сходи донизу

Внизу цікавіше. Там облаштували велику кімнату, в якій звук стає дійсно об'ємним. Є килим, на якому зручно сидіти/лежати/відпочивати, слухаючи. 

Сходи
Очисник для платівок
Кімната прослуховування
Програвач
Люди слухають лекцію про вініл
Килим

Що думають львів'яни?

Анна-Анастасія

 

Анна-Анастасія: "Сьогодні я вперше відвідала такий магазин і познайомилась з цим видом музики. Тут багато андерграундних людей і це вражає. Можливо, я навіть куплю свою першу платівку! Це цікаво".

 

 

 

Олесь

 

 

Олесь: "Вперше я познайомився з вінілом в глибокому дитинстві. Тоді ж ми з ним, напевно, і розминулись. Але цим захоплюється мій друг, тому я, молодий-гарячий-відкритий-для-нового, готовий також стати поціновувачем вінілової музики".

 

 

 

Роман

 

 

Роман: "Цей заклад відкрив мій друг, тому я тут. А вініл я слухав, бо привчив тато ще в глибокому дитинстві. Люблю слухати електроніку, а тут її дуже багато! Буду закупатись".

 

 

 

А як вважаєш ти?

 

За фотки дякую Юлічці Лоу :)

Зараз читають