Найважливішими факторами при виборі роботи опитані називали розмір заробітної плати та імідж компанії, йдеться в дослідженні компанії EY “Найкращий роботодавець”.
В опитуванні взяли участь понад 1000 фахівців з різних галузей з усієї України.
Цього року респонденти значно рідше згадували можливості особистісного та професійного зростання (68% у 2016 році проти 79% у 2015 році). Втім цей фактор залишається одним з визначальних.
Як і раніше, кандидати прагнуть кар’єрного зростання, особливо представники покоління Y (з досвідом роботи до 5 років). Водночас, значно зросла важливість такого критерію вибору як корпоративна культура (на 7%), тому він увійшов до п’ятірки ключових у 2016 році.
В яке місто заради роботи готові переїхати опитані
Більше половини опитаних кандидатів готові до переїзду з метою працевлаштування як у межах України, так і за кордон (58% та 83% відповідно). Водночас, частина охочих до переїзду в межах країни зменшується протягом останніх трьох років.
Найбільш популярні міста для переїзду в Україні:
- Львів;
- Київ;
- Одеса;
- Дніпро;
- Харків.
Цікаво, що за останній рік частина кандидатів, готових переїхати у Львів, збільшилась, а в Одесу навпаки – зменшилась.
Частка респондентів, готових працювати за кордоном, залишається на високому рівні (понад 80%) вже третій рік поспіль. Серед бажаних напрямків для переїзду – західні країни, зокрема найбільш популярними є США, Польща, Канада та Німеччина.
Як і минулого року, близько половини респондентів, готових до переїзду за кордон, розглядають таку можливість в найближчі три роки.
Найпривабливіші галузі
Опитані назвали 600 компаній, які вважають найпривабливішими роботодавцями країни. Найчастіше згадувати про представників IT, FMCG-галузей (виробництво та продаж товарів широкого вжитку) та промислові компанії.
Найменш привабливими виявились готельно-ресторанний бізнес, юриспруденція та страхування.
Найпривабливішими роботодавцями для кандидатів з досвідом роботи у 2016 році стали (в алфавітному порядку):
- “Ґуґл”
- “ЕПАМ”
- “Київстар”
- “Люксофт”
- “Майкрософт”
- “Нестле”
- “Проктер енд Гембл”
- “Сіклум”
- “СофтСерв”
- аудиторсько-консалтингові компанії “Великої четвірки”
Де дізнаються про роботодавців
Найчастіше про можливих роботодавців дізнаються через інтернет. Серед онлайн-ресурсів респонденти найчастіше згадували сайти з працевлаштування (rabota.ua, hh.ua та work.ua), корпоративні сайти та соціальні мережі (Facebook, LinkedIn та ВКонтакте).
Більш досвідчені респонденти також вказували заходи та події за участі експертів компаній, виставки та презентації, а також бізнес-зв’язки.
Детальніше про результати дослідження можна почитати на сайті компанії EY.