LVIV.COM

Львів другий за легкістю ведення бізнесу серед українських міст

Львів другий за легкістю ведення бізнесу серед українських міст

Львів посів друге місце в рейтингу легкості ведення бізнесу у обласних центрах”Regional Doing Business”. Його упорядкував Офіс ефективного регулювання та Спілка українських підприємців. На першій сходинці – Суми.


Рейтинг характеризує стан інвестиційного клімату та привабливості міст. Для першого дослідження взяли п’ять напрямків взаємодії підприємців з місцевими органами влади, а саме:

  • сплата місцевих податків;
  • створення підприємства;
  • одержання дозволів на будівництво;
  • оформлення земельної ділянки під об’єктом нерухомості;
  • приєднання до електромережі.

Основними критеріями оцінювання стали “гроші” та “час”, що витрачаються на проходження офіційних процедур, а також кількість “візитів” до органів державної/місцевої влади.

Львів другий за легкістю ведення бізнесу серед українських міст

“Такий складений рейтинг – це дуже добре. Адже це оцінювали не ми, а незалежні інституції, що робили свої дослідження. Вони визнали, що все-таки бізнес-клімат у Львові є один з найкращих. Зрозуміло, що меж досконалості немає, що й підштовхує нас покращувати наші процедури. Зрештою, це не перший рейтинг, де Львів зауважили. Адже попереднім був рейтинг процедур прозорості, де ми були першими. Насправді, це нас й найбільше змушує думати, як би можна було спростити ще процедури для підприємців, для бізнесменів, щоб вони могли комфортно працювати у Львові”, – зазначила директорка департаменту економічної політики ЛМР.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають