LVIV.COM

Львівська школярка-винахідниця їде на Міжнародну олімпіаду геніїв у США

Львівська школярка-винахідниця їде на Міжнародну олімпіаду геніїв у США

Винахідниця Софія Петришин, яка навчається в 11 класі НВК “Школа-ліцей “Оріяна”, влітку їде на Міжнародну олімпіаду геніїв у США. Винахід школярки  – це пристрій, який переводить цифрову інформацію на шрифт Брайля, пише Zaxid.net.


Спершу Софія завдяки своїй розробці виграла у всеукраїнському конкурсі Intel-Техно Україна. Тепер взяла курс на світове визнання.
Пристрій спрямований на на те, щоб незрячі могли зчитувати інформацію з комп’ютера. Аналоги у світі існують, але вони коштують від $2000 до $5000. Український аналог має бути дешевшим.
Також Софія вважає, що з її розробкою незрячим буде легше користуватись банкоматом.
ЛЬвіська школярка-винахідниця їде на Міжнародну олімпіаду геніїв у США

“Зараз у банкоматах незрячі можуть розрахуватися тільки за допомогою іншої людини. Тому я розробила цей прилад так, що він може зчитувати дані з SD-картки і переводити їх по одному символу на шрифт Брайля. Я думаю, що це було би класно незрячим застосовувати не тільки в банкоматах, а й для читання взагалі”, – каже винахідниця.

Що за олімпіада?

Олімпіада геніїв в Нью-Йорку – це один із найпрестижніших конкурсів для школярів та випускників шкіл зі всього світу. Переможцям дають можливість отримати вищу освіту в США та щомісячну стипендію.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають