LVIV.COM

ЛКП “Лев” зсередини: як живуть песики, котики… і черепаха?

Ділися або не палися

ЛКП Лев зсередини: як живуть песики, котики... і черепаха?
Марина Романцова

Через велику любов та цікавість до братів наших менших не змогла оминути стороною ЛКП "Лев". За останніми даними, ЛКП повністю змінився, хоча стара негарна історія про жорстоке поводженням з тваринами час від часу кидає тінь на образ підприємства. То чи є там чого боятися? Летс гоу дивитися зсередини. 


На вході мене зустріла симпатична пані. Всередині - чистенько і гарно: на поличках прилаштувались енциклопедії про котиків та песиків, на столику - брошури про те, як поводитись з тваринками, а на стіні - великий телевізор, де можна побачити зворушливі фото тих, кого можна забрати додому.

Дівчина на рецепції

Працівники повелись чемно та запросили на екскурсію. Внутрішній дворик вразив: чистенько, акуратно, багато простору і сонця. І якби не великі та малі гавкуни у вольєрах, що зустріли веселим маханням хвостами та дзвінким гавком, зовсім не скажеш, що тут живуть собаки. 

Сонячні панелі на даху клініки
Ізолятор
Внутрішній дворик
Вольєри

Навпроти вольєрів помітила великий автомобіль з емблемою ЛКП. Це спеціальна машина, якою користуються для відлову собак-безхатьків. Всередині - великі клітки, в яких транспортують песиків до ЛКП. 

Оксана Кошак

Запитую: а як відловлюють котів? 

 

"Наразі центр відловлює лише безпритульних собак, - пояснила Оксана Кошак, директорка ЛКП "Лев". - Згідно з ухвалою міської ради, котів можуть відловлювати лише ті, хто їх підгодовує. До того ж, зловити котика набагато важче, ніж песика. Та коти у нас є: принести їх може будь хто. Але машина за ними не поїде". 

Машина анфас
Машина профіль

Як працює ЛКП "Лев"?

ЛКП "Лев" - це стерилізаційний центр, тому не треба думати, що тут приймають всіх. Наприклад, з кошенятами та щенятами тут справ не ведуть: "У малих ще слабкий імунітет, а до нас часто попадають хворі тварини. В кінцевому результаті, дитинчата можуть заразитись та померти. Однак, дорослих ми за потреби лікуємо та стараємось прилаштувати". 

 

Працівниця з собаками

Як відбувається відлов?

 • Служба відлову виїжджає  у відповідний район (за повідомленням або плановою перевіркою);
 • Шукають безпритульних тварин без кліпси (навіть якщо на собаці є нашийник або намордник, але поруч немає господаря, вона вважається безпритульною і підлягає відлову);

Собака не може сказати, чи її вигнали, чи вона втекла. Тому будь якого пса, поміченого на вулиці, ловлять та везуть у ЛКП. Господар може подивитись на сайті, чи його тварину знайшли. Якщо так - приїхати та забрати її додому. 

 • Спійманих тварин везуть до ЛКП, де передають їх в зону карантину. 
Служба відлову
Спійманий песик

Зона карантину

Це перше місце, куди потрапляють відловлені тварини. Знаходяться вони тут 5 днів (перед стерелізацією). Це потрібно, адже:

 • за цей час всі приховані прояви хвороб, якщо вони є, проявляють себе;
 • тварин перевіряють на наявність чіпа, де може бути запис про господаря;
 • собак зважують та вакцинують комплексною вакциною (а пізніше - вакциною від сказу);
 • песиків обробляють від бліх, кліщів та гельмінтів.

На кожну тварину заводять індивідуальну картку, де записують її відомості: приблизний вік, вагу, масть, породу, характер, коли планується вакцинація та стерилізація, хто прийняв тощо. Також, кожному песику дають ідентифікаційний номер і жетон. 

Карантин
Зловлений пес в карантині
Песик з жетоном
Індивідуальна картка собаки

Інфекційне відділення

Якщо у зоні карантину у собаки проявилась інфекційна хвороба, або вже при відлові було видно, що песик хворий, його направляють сюди. Тут тварин обробляють та лікують; є бактерицидна лампа, а приміщення прибирають спеціальними протимікробними розчинами. Собаки тут знаходяться до повного одужання. 

Кухня

Тут зберігаються корм для здорових та м'ясо і каші для хворих тварин. Якщо для хворих потрібна спеціальна дієта, відповідний раціон готують саме тут.

Миски
Оголошення на кухні
Холодильник
Корм

Клініка

Після карантину (якщо песик здоровий) чи інфекційного відділення (після повного одужання собаки) тварин стерилізують у клініці. Для стерилізації використовують стерильні інструменти (для котиків і песиків окремий набір). Після цього, якщо це необхідно, з тваринами працює грумер та кінолог.  

Операційна
Хірургічні інструменти
Дезинфектор
Йде операція
Набір інструментів для стерилізації
Рентген-кабінет

Вольєри

Вакциновані та стерилізовані тваринки відправляється до вольєру, де очікуватимуть свого майбутнього господаря. Волонтери щодня гуляють з песиками; майбутній господар, обравши улюбленця, може також прогулятися та поспілкуватись з ним. 

Кіт
Собака
Котик
Песик чекає господаря

Як прилаштувати тваринку? 

 • Прийти до ЛКП та обрати майбутнього улюбленця;
 • Мати при собі паспорт;
 • Заповнити заяву на прилаштування;
 • Забрати тваринку додому :)

Протягом 3-х місяців з моменту прилаштування потрібно буде надсилати фотки, як живеться твоєму новому другу: через два тижні, через місяць та через три місяці. Інакше хтось з ЛКП прийде до тебе в гості подивитись як живе твій улюбленець!

Хто ще живе у ЛКП "Лев"?

Гуляючи територією ЛКП, помітила цікавинку. Виявляється, у дворі підприємства живе черепашка! Мені пояснили: студенти ветеринарного університету, які її утримували, закінчили навчання у цьому році та роз’їхались по домівках, а тварина залишилась у гуртожитку бездоглядною. То ж фельдшери підприємства дізнавшись про це вирішили нею опікуватись.

Черепаха

Часті запитання:

Скільки часу тварини знаходяться на перетримці у ЛКП "Лев"? 

 • Котики - 5 днів;
 • Песики - 10 днів.

Що відбувається, якщо тварину не вдалося прилаштувати?

 • Котиків повертають тим, хто їх відловив та приніс до ЛКП;
 • Собак (з кліпсою ЛКП) відвозять туди, де їх відловили, або віддають опікунам. У ЛКП є своя база опікунів, які займаються прилаштуванням собак. 

Чи тварин у ЛКП усипляють?

Лише в разі гострої необхідності:

 • Якщо тварина невиліковно хвора або надто сильно травмована і терпить важкі муки;
 • Якщо тварина надто агресивна та зафіксовано покус людей;
 • У випадку наявності незатребуваних сліпонароджених цуценят чи кошенят.

Як перевірити, чи не вбивають тварин за закритими дверима ЛКП?

На сайті є розділ, де ведеться пряма відеотрансляція з усіх куточків ЛКП. 

Чи можна принести інших тварин?

Ні, ЛКП займається лікуванням та прилаштуванням лише котиків та песиків.

Чи можна принести свою тварину на стерилізацію та лікування?

Так, тут працює ветеринарна клініка.

Як повідомити про безпритульних собак? 

За тел.: 0685354545.

Хочу забрати тварину. Скільки це коштує?

Якщо прилаштовуєш безпритульну тваринку - безкоштовно. Але якщо ти загубив свою, тоді треба буде заплатити за відлов (якщо забираєш в день відлову) і за всі процедури, що провели з твоїм улюбленцем (вакцинація, перетримка тощо).

Жінка знайомиться з песиком

Загалом, подивившись на ЛКП зсередини, захотілося взяти собі когось додому. А тобі? :)

 

Зараз читають