LVIV.COM

Київрада затвердила право котів жити у підвальних приміщеннях

Київрада затвердила право котів жити у підвальних приміщеннях

Депутати Київської міської ради проголосували за рішення “Про деякі питання безпритульних котів у місті Києві”, та визнали тварин частиною екосистеми міста, – пише Радіо Свобода. Відтепер у Києві заборонено замуровувати продихи підвалів, аби залишити віконця для входу котів. 


Боротьба за права тварин у Києві тривала пів року. Для цього активісти створили електронну петицію, яка за декілька місяців зібрала 10 тисяч голосів і пройшла комісії міської ради.

Петиція про захист котів

“Перш за все, петицією ми хотіли визнати котів частиною екосистеми міста. Адже фауна, яка знаходиться в місті, вона і є екосистемою – це і коти, і собаки, і комахи, і їжачки. Але дуже багато людей цього не розуміють”, – каже активістка Вікторія Кирилюк.

“…вони ще й виконують дуже важливу функцію, як дератизацію підвальних приміщень: ловлять гризунів і тим самим покращують санітарний стан підвалу”.

Активісти зазначають, що котів заживо замуровували у підвалах, труїли, вивозили напризволяще. Однак, тепер ЖЕКи, ЖБК та ОСББ перевірятимуть підвали та горища, щоб уникнути загибелі тварин.

Комунальники ж відповідатимуть за чисельність тварин, стерилізуючи, вакцинуючи та візуально ідентифікуючи їх. На ці функції передбачили позабюджетні кошти і гроші з міського бюджету.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають