LVIV.COM

Коротко про перші 6 сезонів “Гри престолів”: що робив Джон, коли прийшов Баратеон

Коротко про перші 6 сезонів Гри престолів: що робив Джон, коли прийшов Баратеон

Очікуючи нового сезону “Гри престолів” багато хто позабував, що там було перед тим. Звичайно, можна перевірити свої знання в нашому тесті або передивитися всі сезони заново… Але для тих, кому ліньки повертатися до самого початку – читайте коротко про перші 6 сезонів.


Перший сезон

Лорд Вінтерфела Нед Старк – десниця короля Роберта Баратеона. Ого, королева Серсея кохається з рідним братом Джеймі Ланістером! Роберт про це не знає – він помер. Трон захоплює Серсея та її син від Джеймі Джофрі Баратеон. Нед повстанець, його знеголовлюють. Арія Старк потайки втікає з міста. Дейнеріс Таргарієн одружується з кхалом Дрого, вагітніє, але втрачає і сина, і чоловіка. Зате з яєць вилуплюються дракони! Роб Старк іде на ви проти Ланістерів, Джон Сноу йде у Нічну варту.

Другий сезон

Всі воюють. Роб Старк б’є Ланістерів, однак полонений Джеймі втікає. Його друг Теон Грейджой має допомогти, але зрада! Грейджой захоплює Вінтерфел. Брати короля Роберта Станніс і Ренлі хочуть воювати один з одним, та Ренлі помирає. Станніс нападає на Королівску Гавань, але Тіріон Ланістер з батьком Тайвіном рятують місто. У Дейнеріс у величному місті Кварт крадуть драконів, втім, ті навчились плюватися вогнем і рятуються. Джон Сноу потрапляє в полон до здичавілих.

Третій сезон

Джеймі Ланістер і Брієна прямують до Королівської Гавані. По дорозі їх захоплюють в полон, Брієна б’ється з ведмедем на утіху публіці, Джеймі її рятує. Джон Сноу знаходить любов, це Ігрітт – вона здичавіла. Сноу ненадовго приєднується до армії здичавілих, але повертається в Нічну варту – з трьома стрілами від Ігрітт. Всі одружуються. Тіріон на Сансі – але так, жартома. Родич Роба Старка – на онуці Уолдера Фрея. Червоне весілля! Всіх вбивають: Роба, його матір Кейтлін і все його військо. Арія, ледь наздогнавши родичів, знову втікає. Одружитися збирається і Джофрі, але вже не на Сансі Старк, а на Маргері Тірелл. Теона Грейджоя катують, зокрема, позбавляють пеніса. Дейнеріс купує армію і жорстоко розправляється з рабовласниками. Станіс вирушає на Північ.

Четвертий сезон

На власному весіллі помирає Джофрі. У смерті племінника звинувачують Тіріона, суд, Ланістер-молодший обирає випробування поєдинком. За нього б’ється принц Оберін – він хоче помститися Горі, що вбив його сестру. Оберіна вбивають, але Тіріон втікає і вбиває свого батька. Санса Старк теж тікає з Королівської гавані, їй допомагає Петір Бейліш. Дейнеріс захоплює міста рабовласників. На Півночі здичавілі воюють з Нічною вартою, варта ледь впоралась з атакою на замок (не без допомоги Станіса). Ігрітт вмирає на руках Джона Сноу. З Браном все нормально – він дістається до триокого ворона, якого бачить в своїх видіннях. Пес привозить Арію до тітки в Орлине гніздо, але ту вбив Бейліш – тому що завжди любив Кейтлін (а тепер любить Сансу). Арія залишає Пса вмирати після бою з Брієною і пливе в Браавос. Валар Моргуліс!

П’ятий сезон

В Королівській гавані до влади приходить сектант Верховний Горобець. Він кидає до в’язниці Лораса Тірелла, його сестру Маргері і Серсею Ланістер. Томен Баратеон в порівнянні з Джофрі скигля і не може нікого врятувати. Джеймі вирушає в Дорн, щоб повернути свою доньку Мірцеллу; та вмирає. Бейліш одружує Сансу з Рамсі Болтоном, той першочергово гвалтує її. Станіс йде на захоплений Болтонами Вінтерфел, але його табір руйнують. На вимогу Мелісандри в спробі допомогти він заживо спалює свою доньку – це не допомагає. Станіса вбиває Брієна, яка мстить за смерть свого коханого Ренлі Баратеона. У Дейнеріс все погано з правлінням в захоплених містах рабовласників, сили опору атакують її воїнів. Спадкоємиця роду Таргарієнів втікає на драконі. Санса біжить від Рамсі. У Нічній варті заколот, бійці незадоволені договором Джона Сноу зі здичавілими. Сноу вбивають.

Шостий сезон

Сноу воскрес. Санса Старк захоплює Вінтерфел. Дейнеріс Таргарієн знову не згоріла у вогні, розжилася флотом і вирушила в Вестерос. Тіріон Ланістер з нею, все добре. Варіс – теж. Мормонт освідчується Дейнеріс в коханні і тепер десь шукає ліки (від важкої хвороби і від кохання). Леді Брієна гребе (але поки не три сезони, як Джендрі). Пес повернувся! Щоправда, вбив кілька людей і зник. Верховний Горобець навернув до віри Маргері Тірелл і Томена Баратеона, але потім згорів. Всі згоріли. І Маргері, і Верховний Горобець. Збулося пророкування: всі діти Серсеї мертві. Зате вона королева. Рамсі Болтона з’їли песики – Санса вміє мститись. Арія Старк – ніхто, а Уолдер Фрей – поїв і помер. Ходор тримає двері :( Бран – триокий ворон. Мелісандра – стара бабуся. Сноу – король Півночі (і наполовину Таргарієн). Мізинець незадоволений. Білі ходоки йдуть, зима прийшла.

Сьомий сезон

Перекладено з ресурсу meduza.io

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають