LVIV.COM

Кому і як шкодять кондиціонери та чи можна цього уникнути: поради від Уляни Супрун

Кому і як шкодять кондиціонери та чи можна цього уникнути: поради від Уляни Супрун

Влітку на роботі починаються бої за температурний режим в офісі – батл між “холодно-спекотно” підтримують близько 15% працівників. А більша частина стабільно незадоволена температурою в приміщенні, пише PrNewsWire.


За даними опитування, 51% співробітників заявили, що через холод у приміщенні в них знижується продуктивність. Водночас спеку в офісі не переносять 67% опитаних.

Частіше на спеку в офісі скаржаться робітники сфери продажів – 28%. А мерзнуть найбільше працівники медичної сфери – 30%.

15% опитаних заявили, що регулярно конфліктують з колегами через кондиціонер. При цьому 19% респондентів заявили, що уникають сварок і змінюють режим кондиціонера, коли в кімнаті нікого немає.

Один із найпоширеніших аргументів проти кондиціонерів – люди від них хворіють. Парад недуг починається нежиттю, кашлем, подразенням слизової оболонки і тягнеться аж до краю уяви постраждалих.

Як зробити, щоб кондиціонер не шкодив?

Про це на своїй сторінці у Facebook написала очільниця Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун. Вона стверджує, що більшість недуг, які начебто викликає кондиціонер, насправді є синдром закритих приміщень. Але щоб точно переконатись, що чхаєш ти не через алергію, спробуй разом з колегами дотримуватись наступних порад:

  •  Кондиціонер, як і авто, потребує регулярного догляду.

Є дослідження, які вказують, що брудні фільтри в кондиціонерах можуть забруднювати повітря бактеріями, як наслідок — сприяють розвитку респіраторних інфекцій. Тому варто вчасно робити техобслуговування кондиціонера та стежити за чистотою фільтрів. На початку нового сезону активного використання кондиціонера фільтри варто почистити або ж замінити на нові.

  • Уникай різкого перепаду температур.

Головне правило використання кондиціонера — не перестаратися. Коли ти заходиш в кімнату, то в тебе не має бути відчуття, ніби ти потрапив на Північний полюс взимку. Тобі повинно бути нормально, комфортно та не спекотно.

Тому коли ти прийшов з вулиці і хочеш охолодитись, не став одразу дуже низьку температуру. Знижуй її поступово, щоб не було різкого контрасту між приміщенням та вулицею. Переохолодження може активізувати збудників хвороб, які є в організмі.

Також уникай сидіння під сильним струменем повітря. Коли воно дме в одну точку, наприклад, область шиї чи обличчя, це може викликати запалення м’язів або нервів.

  • Стеж за вологістю повітря в приміщенні.

Кондиціонери осушують повітря в приміщення, це пов’язано з основними принципами роботи цього приладу. Охолоджене повітря стає сухим, що може бути шкідливо для слизових оболонок та дихальних шляхів. Тому вимикае його час від часу та регулярно роби вологе прибирання.

Не забувай, що свіже повітря необхідне, тому провітрюйт приміщення, коли вимикаєш кондиціонер. У період спеки пий достатньо води, носи легкий одяг та не залишайся довго на сонці.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають