LVIV.COM

Інженери Львівської політехніки зробили підйомник для людей з інвалідністю у сихівському будинку

Інженери Львівської політехніки зробили підйомник для людей з інвалідністю у сихівському будинку

Працівники кафедри механіки та автоматизації машинобудування Інституту інженерної механіки та транспорту Львівської політехніки сконструювали і встановили підйомник для людей з інвалідністю, які мешкають в будинку на вулиці Чукаріна, 11, пише прес-служба університету.


До кафедри звернувся начальник місцевого житлового комунального підприємства  з проханням облаштувати хоча б один такий підйомник. Оскільки будинок зведений в радянські часи, умов для комфортного пересування людей з інвалідністю в ньому нема.

Працівники кафедри механіки та автоматизації машинобудування розробили конструкцію підйомника. Всі деталі купували за власний рахунок. Над проектом працювали професор Ігор Кузьо, доценти Юрій Шоловій та Володимир Боровець.

Інженери Львівської політехніки зробили підйомник для неповносправних мешканців сихівському будинку

Зараз розробники отримали ще одне замовлення від комунального підприємства на вул. Патона.

“Науково-виробнича база нашої лабораторії цілком дозволяє виготовляти подібні пристрої. Більш того, їхня вартість у нас в чотири-п’ять разів менша від відомих зарубіжних пристроїв, де ціна аналогічних підйомників перевищує 8 тисяч євро. Звісно, що такими разовими благочинними акціями ми в Україні цю проблему будемо розв’язувати десятками років. Натомість за відповідного фінансування ми готові запропонувати свої оригінальні розробки для промислового виробництва й державі, і зацікавленим приватним структурам. Звичайно, після того, як наші підйомники покажуть себе в експлуатації, ми усунемо можливі недопрацювання і доведемо їх до остаточних кондицій. Але для того має бути бажання тих державних структур, які відповідають за розв’язання соціальних питань” – розповідає професор Ігор Кузьо.

Зараз працівники кафедри планують розробити такі підйомники в навчальних корпусах Львівської політехніки для потреб студентів та аспірантів з інвалідністю.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають