LVIV.COM

Інфраструктурний дайджест: вітрова електростанція, магістраль та сервери на Китай

Інфраструктурний дайджест: вітрова електростанція, магістраль та сервери на Китай

Про будову ще однієї вітрової електростанції на Львівщині, “Шовкового шляху” та потенційне розміщення серверів ІТ-гігантів в Україні.


Вітрова електростанція

ЄБРР прокредитує 23 млн євро для вітроелектростанції на Старосамбірщині. Вона матиме потужність 20,7 мегават, які вироблятиме 6 турбін. “Старий Самбір-2” буде другою станцією такого типу в цьому регіоні (перша уже з лютого 2015-о виробляє 6,6 мегават). Повна вартість проекту – 34 млн євро.

“Це дуже важливий проект для регіону і для країни. Він показує, наскільки великий потенціал відновлюваних джерел енергії в Україні. Вона також прокладає шлях для аналогічних приватних інвестицій по всій країні”, – прокоментував директор ЄБРР в Україні Шевки Акунер на Міжнародному економічному форумі, передає Zaxid.net.

“Шовковий шлях”

Через Україну у рамках проекту “Шовковий шлях” планують провести автомагістралі до Китаю та Європи.

Міністр інфраструктури Володимир Омелян під час Міжнародного економічного форум0 розповів Tvoemisto.tv, що через Україну хочуть пустити траспортні потоки на Китай, країни Перської затоки, ЄС та Скандинавію: “Зараз ми відпрацьовуємо стратегію. Якщо все буде гаразд, то через Львівщину прокладуть, у першу чергу, шляхи до Польщі”.

Наразі проект на стадії розробки та пошуку інвестицій.

Сервери ІТ-гіантів

Зараз декілька великих ІТ-компаній ведуть переговори з українською владою про розміщення своїх серверів на території нашої держави, повідомив AIN.ua глова парламентського комітету зі зв’язку та інформації Олександр Данченко.

Поки він не розкрив назви компаній, але уточнив ЛІГА.net, що йдеться про ті, які транспортують великі дані, як, наприклад, відео: “Якщо компанії переганяють трафік зі США у Китай, робити це через нашу країну – оптимальний шлях, в тому числі і з погляду безпеки та збереження даних. Затримки менші, latency краще. Плюс в Україні транзитна оптика відмінної якості”.

 

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають