LVIV.COM

Європейський Союз може заборонити меми

Європейський Союз може заборонити меми

20 червня Європейський Союз розпочав процес, який може зобов’язати онлайн платформи (Facebook, Reddit, 4chan та інші) цензурувати контент користувачів ще до публікації. Союз прагне, щоб компанії користувалися технологіями розпізнавання контенту, щоб визначати фото, відео, текст і код, які захищені авторським правом, пише ain.ua.


Видання Wired зазнчає, що це може негативно вплинути на багатьох інтернет-користувачів − від opensource-співтовариства до творців мемів. Ініціатива отримала назву «Стаття 13». Ще є «Стаття 11», яку назвали «податком на посилання».

Стаття 13 − Директиви про авторське право

“Ця стаття − крок до того, щоб перетворити інтернет з відкритої платформи в інструмент для автоматичного спостереження і контролю користувачів,” − написали у відкритому листі топові інтернет-користувачі – творець World Wide Web Тім Бернерс-Лі, засновник «Вікіпедії» Джиммі Вейлз та інші.

Не зважаючи на те, що стаття направлена на боротьбу з піратством, її дія пошириться і на інші види контенту. Наприклад на інтернет-меми, які найчастіше набувають форми вірусних зображень.

Технологія фільтрації мемів потребує значних інвестицій часу та коштів на розробку. Це означає, що компанії імовірно віддаватимуть це завдання на аутсорс корпораціям Google и Amazon. В результаті, публікації європейських користувачів аналізуватимуть американські компанії, а це порушить нові проблеми щодо їх захищеності.

Автоматичні системи можуть видалити важливий контент тільки через те, що в ньому випадково опинився матеріал, захищений авторським правом. Вони ігнорують принцип «чесного використання», коли порушення права допустимі.

Європейський Союз може заборонити меми

СТАТТЯ 11 − Податок на посилання

Ця стаття створена, щоб обмежити вплив найбільших контент-видавців, на зразок Facebook і Google. Вона посилює закон про авторські права і зобов’язує платформи платити за ліцензування посилань на джерела новин.

Теоретично, це повинно допомогти незалежним видавцям і залучити користувачів на їх головні сторінки, а не тільки на окремі історії з новинних фідів. Однак стаття навіть не визначає поняття «посилання», це питання залишиться на розгляді 28 країн-членів ЄС.

Критики обурюються, що це створює широкі можливості для цензури і політичного тиску на популярні новини.

Член Європарламенту Джулія Реда виступила проти прийняття нових статей і  проілюструвала небезпеку і абсурд цієї ситуації в коментарі виданню The Next Web:

“Речення “Ангела Меркель зустрілася з Терезою Мей”, яке може бути заголовком новинний замітки, не може захищатися законом про копірайт, тому що факт, а не оригінальний твір”.

Реда також зазначила, що надмірне цитування або повна «крадіжка» новин вже перебувають поза законом, а єдина мета нових статей – обмежити використання посилань.

Юлія Прокопчук LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають