LVIV.COM

Як здати на водійські права без хабара – те, чого не розкажуть в автошколі 🚗

Як здати на водійські права без хабара - те, чого не розкажуть в автошколі 🚗
Марина Романцова

Як думаєш, реально здати на права самостійно? Або може “легенди” праві і варто просто домовитись? Так от, я скажу тобі – реально. Я здала сама з другого разу. А для того, щоб ти здав/ла з першого не повторивши моїх помилок – розкажу, як мені допомогла рулетка і де мене пробували обманути. 


Отож, з теорією у мене проблем не виникло – я добре підготувалася і написала тест буквально за кілька хвилин. А ось практика… Її я здавала у той самий день і, неочікувано для мене, провалила. Двічі не вписалась у повороти на “змійці” (хоча, коли тренувалась на майданчику, все було гаразд).

Оскільки я зробила дві однакові помилки, інспектор повідомив, що іспит я не склала і порадив прийти ще раз через 5 днів. Додому я пішла зла і з відчуттям, що мене обманули.

Вирішила спробувати вдруге. Але до цього потрібно було добре підготуватися.

Як має бути згідно з законом

Вдома я відкрила гугл і почала шукати, як згідно з законом повинен проходити іспит і яка відстань між фішками прописана у регламенті.

 • Змійка

Як здати на водійські права без хабара - те, чого не розкажуть в автошколі 🚗

Ця вправа перевіряє здатність відчувати габарити автомобіля і вміння робити повороти малого радіусу.

Конкретної інформації щодо відстані між фішками у вільному доступі я не знайшла, тому подзвонила у сервісний центр МВС.

Відстань між фішками повинна бути 6-7 метрів. 

 • Заїзд у “гараж” заднім ходом

Як здати на водійські права без хабара - те, чого не розкажуть в автошколі 🚗

На іспиті потрібно заїхати в “гараж” з правого або лівого боку під кутом 90 градусів. Замість гаража – фішки. Про відстань між ними вказано на чек-листі, який можна завантажити на сайті головного управління МВС.

Відстань між фішками – габарит машини + 1 метр.

 • Естакада

Як здати на водійські права без хабара - те, чого не розкажуть в автошколі 🚗

Це перевірка вміння рушити вгору, не відкотившись назад більше, ніж на 20 см. Потрібно буде заїхати на естакаду, зупинитися на схилі і поставити авто на ручне гальмо. Після цього – зняти з ручника і рушити. Якщо заглухнеш – це теж помилка.

 • Паралельне паркування

Як здати на водійські права без хабара - те, чого не розкажуть в автошколі 🚗

Вправа на відчуття габариту. Інформація про фішки вказана на чек-листі.

Відстань між фішками – довжина 6 метрів, ширина – 2,5.

Підводні камені

Коли я приходила здавати перший раз, я не знала, яка має бути відстань між фішками і яка відстань була фактично. Тому, коли я прийшла вдруге, я взяла з собою рулетку.

Поки стояла в черзі за документами, з вікна помітила, що фішки стоять криво – одна ближче, друга далі.

Як здати на водійські права без хабара - те, чого не розкажуть в автошколі 🚗

За допомогою рулетки пішла міряти відстань. Виявилось, всі чотири фішки на змійці розставлені за 5 метрів одна від одної замість прописаних законом 6-7-ми! Коли я повідомила про це інспектору, він дозволив поставити фішки так, як треба. Четверту фішку довелось прибрати – вона не вміщалась.

Те саме було і з “гаражем”.

Тільки після цього я сіла за кермо – далі все залежало від моєї уважності та підготовки.

Лайфхаки

 • Візьми на іспит рулетку і переконайся, що фішки встановлені правильно. Адже випадково може виявитись, що фішки розставлені на 5 метрів, а не на 6-7.
 • Інспектор сказав виміряти габарити машини не по дзеркалам, а по колесам, адже “заїжджати ви будете не дзеркалами”. Врахуй це під час занять в автошколі.
 • Щоб уникнути неточностей на естакаді щодо відкату на 20 см, попроси інспектора (або людину, яка прийшла з тобою на іспит) виміряти відстань рулеткою і встановити фішку. Так ти точно знатимеш, відкотилась машина на дозволену відстань чи ні.
 • Замість фішок під час тренувань можеш використати кілька 2-літрових пляшок з водою – за розмірами вони дуже подібні на фішки, які будуть під час іспиту.

Пам’ятай!

 • Сподівайся виключно на свої сили. Не слухай інспектора, якщо він просить тебе зупинитися у забороненому місці, якщо ти знаєш, що зупинятись там не можна. Адже так він може спробувати тебе “підловити”, перевіряючи твої знання ПДР.
 • На майданчику є стоп-лінії і світлофори. Будь уважна/ий! Завжди перед ними зупиняйся і слідкуй за сигналами світлофора.
 • Не забувай вмикати повороти. Навіть коли робиш вправи на майданчику. І обов’язково – перед початком руху.

Про помилки:

У Інструкції про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія вказано, що:

“Для одержання позитивної оцінки особи, що екзаменуються, не повинні допустити більше трьох помилок або двох однакових”. 

Це означає, що якщо ти допускаєш три різні помилки – іспит складено. Але дві однакові або чотири різні – це вже нездача.

Як підготуватися до іспиту?

Теорія:

На сайті Головного сервісного центру МВС виклали всі запитання до білетів та зробили онлайн-тренажер, за допомогою якого ти зможеш підготуватися.

Практика:

На цьому ж сайті викладено всі варіанти маршрутів, за одним із яких ти будеш їздити на 2-му етапі практичного іспиту.

І пам’ятай про 1-й етап: проси свого інструктора навчити виконувати тебе потрібні вправи на майданчику. Нехай не поспішає вивозити тебе в місто!

Ок. То що потрібно взяти з собою на іспит?

 • Спокій. Справді, заспокойся, адже більшість помилок робляться виключно через стрес;
 • Рулетку, щоб ти зміг/змогла переконатись, що фішки розставлені правильно;
 • Можеш роздрукувати витяг з інструкції або передзвонити у сервісний центр, аби там дали відповідь на всі запитання, які в тебе виникли (тел. львівського СЦ МВС – 032-255-62-72; тел. екзаменації – 032-262-73-07).

Такі-то справи, бро. І пам’ятай: здавати чесно не те що можна – потрібно! Вірю, що отримати права своїми силами може кожен і кожна.

P.S. коли я перездавала практичний іспит, інспектор сказав, що я вже четверта на цьому тижні прийшла з рулеткою :)

Марина Романцова LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають