LVIV.COM

Як токар на Львівщині впроваджував принципи менеджменту від Toyota

Як токар на Львівщині впроваджував принципи менеджменту від Toyota

Токар однієї ТЕС у Львівській області Михайло Рогаля прочитав книгу “Дао Toyota. 14 принципів менеджменту провідної компанії світу”. Вона його надихнула на реорганізацію роботи свого підприємства. Спойлер: справи справді пішли вгору, пише Ain.


Що за книга?

Книга “Дао Toyota. 14 принципів менеджменту провідної компанії світу” Джеффрі Лайкер – один зі світових бізнес-бестселерів, який розповідає про культуру і бізнес-процесах японського автовиробника. Зокрема, дає конкретні поради по організації та оптимізації робочого процесу.

Цими порадами і скористався Михайло.

Як токар на Львівщині впроваджував принципи менеджменту відToyota

Які принципи японського автовиробника корисні для української ТЕС?

  • Принципи кайдзен і хайсен. Перше стосується безперервного вдосконалення процесів, друге – безперервного вдосконалення співробітника. “Коли Toyota поширювала свій ринок в Америку, вони довго не впроваджували там Хайс, тому що американці сприймали похвалу як нормальну реакцію на хорошу роботу, а японці – критику як подарунок за хорошу роботу”, – ділиться Михайло.
  • Метод “5 чому”. Це коли по кожній проблемі в компанії задають п’ять питань – п’ять “Чому?”. І таким чином логічно докопуються до суті проблеми. Так можна знайти кореневу причину і вплинути на процес.
  • Під час навчання використовували систему управління проектами Scrum, зокрема – коли працювали над стандартами операційної системи на виробництві. На Scrum-дошках розробка таких стандартів пішла набагато швидше, оскільки було видно, які стандарти вже в розробці, які є пріоритетними, на яких стадіях розробка і т.д.
  • “Риб’яча кістка” (діаграма Ішикави) – це інструмент визначення факторів, які впливають на витрати (як і дерево факторів). Але на відміну від нього, тут фактори не можуть бути однакові на різних рівнях, вони більш структуровані. Наприклад, такий підхід застосовували до ситуації, коли співробітники не вкладаються в терміни з ремонтом обладнання. Якщо раніше на це не звертали особливої ​​уваги, то зараз стали аналізувати, які причини могли привести до затримки. Те саме стосувалося і виготовлення деталей на токарних верстатах.

Команда успішно застосувала відразу кілька інструментів (дерево факторів, “5 чому”, діаграму Парето і карту процесу) для вирішення проблеми з пошуком витрат і підвищенням продуктивності пилосистеми млина Ш12 котла ТП-92. Їх застосували, щоб визначити пріоритети в удосконаленні процесу пилоприготування.
Михайло не називає прямо, скільки вдалося заощадити компанії на цих нововведеннях. Але каже, що економія була явною і що краще налагодилися процеси в рамках відділу.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають