LVIV.COM

Як перевірити, чи ліки підроблені – читай інструкцію

Як перевірити, чи ліки підроблені - читай інструкцію

МОЗ рекомендує вивчити кілька простих правил, які допоможуть відрізнити якісні ліки від підробки, пише tvoemisto.


Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я за 2017 рік, майже кожен десятий медикамент у країнах із низьким та середнім рівнем прибутку є фальсифікованим. Такі дані у своєму Facebook оприлюднила очільниця МОЗ Уляна Супрун.

Як перевірити?

Якщо хочеш перевірити якість ліків, є кілька порад.

Перевіряй аптеку

Купуй ліки в спеціально визначених для цього місцях — аптечних закладах. Не купуй ліки в кіосках, підземних переходах, в інтернеті (де не вказано контактну інформацію та адресу аптеки) чи у приватних осіб. Кожна аптека має мати ліцензію на роздрібну торгівлю лікарськими засобами, інформацію про цей документ можна знайти в куточку споживача. В разі чого — запитати у провізора.

Адреса аптеки, яку вказали в ліцензії, має обов’язково співпадати з фактичною.

Уважно оглядай цілісність упаковки

Упаковка має бути не пошкоджена, не розірвана чи прим’ята. Кожний лікарський засіб має переважно дві упаковки: первинну та вторинну: первинна упаковка (блістер із фольги, ампула, флакон та ін.) безпосередньо контактує з лікарським засобом; вторинна (найчастіше картонна коробка) – захищає первинне пакування.

Завжди звіряй інформацію на обох упаковках, вона має бути ідентичною.

Зверни увагу також на назву лікарського засобу, найменування виробника, адресу виробника, лікарську форму, склад, реєстраційний номер та номер серії, термін придатності тощо.

Для врахування потреб людей із вадами зору, на упаковці назву лікарського засобу зазначають шрифтом Брайля.

Із 2010-го за законом назви лікарських засобів на зовнішню (вторинну) упаковку наносять шрифтом Брайля. Цей рельєфний шрифт можна відчути на дотик. МОЗ також визначає ліки, упаковку яких не маркують шрифтом Брайля. Ці вимоги є у законодавстві.

На упаковках може бути зазначена додаткова інформація.

Зокрема, різні товарні, попереджувальні, екологічні та інші знаки, рекомендовані міжнародними організаціями. Порушення маркування упаковок або зовнішнього вигляду препарату може бути свідченням фальсифікації.

Якщо після перевірки залишились сумніви щодо якості ліків, також можна попросити провізора надати сертифікат якості препарату та переглянути ліцензію аптечного закладу. В разі чого – звернутись до територіального відділення Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

Перевірити наявність державної реєстрації препарату у Держреєстрі лікарських засобів також можна за посиланням.

А якщо браковані?

Офіційну інформацію про виявлені фальсифіковані та неякісні лікарські засоби регулярно розміщують на сайті Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

Ще один ресурс, який допоможе перевіряти ліки — додаток Ліки Контроль, де можна знайти інструкції для лікарських препаратів та знайти зареєстровані аналоги лікарських препаратів.

Лілія Матвіїв LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають