LVIV.COM

Як обрати приватну школу для своєї дитини – 9 важливих критеріїв

Ділися або не палися

Як обрати приватну школу для своєї дитини - 9 важливих критеріїв
LVIV.COM

Дітям хочеться дати найкраще, особливо, коли мова про шкільну освіту, що закладає фундамент майбутньої успішності, дає орієнтири в житті та формує особистість. Оскільки приватні навчальні заклади для України все ще в новинку, ми із Приватним закладом освіти ThinkGlobal допоможемо вам розібратись, на що варто звертати увагу в першу чергу при виборі приватної школи для своєї дитини.


Партнерська публікація

Вибір школи - складна та відповідальна справа. Здебільшого, батьки проводять цілі дослідження перед остаточним рішенням в користь того, чи іншого закладу. І річ навіть не в ціні за навчання, оскільки є більш вагомі критерії, що впливатимуть на вибір. Їх ми і розглянемо.

think global lviv-3

На що звернути увагу при виборі приватної школи?

Загалом школи повинні мати три обов'язкові пункти:

  1. дозвільна документація,
  2. кваліфікованих вчителів та персонал,
  3. приміщення та оснащення для навчання.

Вибір приватної школи також має грунтуватись саме на цих трьох слонах. Але давайте детальніше.

Ліцензія

При виборі приватної школи зверніть увагу на наявність ліцензії. Вона дає право закладу впроваджувати освітню діяльністю згідно з рівнями, що зазначені в офіційному документі. Так ви будете знати, що маєте справу зі справжнім навчальним закладом і ваші діти отримають документи державного зразка.

Акредитація

Не менш важливим фактором є наявність державної акредитації. Тобто це дозвіл школи на видачу документів державного зразка по завершенню основної та профільної школи. Саме цей документ дозволить в подальшому подаватись до ВУЗу, чи інший заклад. Але варто знати, що, відповідно до змін у законодавстві про освіту, навчальний заклад, який тільки розпочинає свою діяльність та має ліцензію може видавати документ про завершення навчання за певних умов.

Рівень знань та підхід до навчання

Третій момент, на який необхідно звернути увагу — це якість знань, що отримують діти. Тому при виборі школи, варто поцікавитись, що саме та як саме дітям викладають матеріал. Наприклад, у школі ThinkGlobal діти отримують знання згідно з державним стандартом, проте при цьому діти отримують ще додатковий контент у вигляді авторських програм. Таке поєднання робить учнів школи більш конкурентоздатними у порівнянні з іншими.

Як обрати приватну школу для своєї дитини - 9 важливих критеріїв“Розробниками викладацької програми є наша академічна команда і вчителі з найбільш активною позицією, - розповідає Надія Дубченко, очільниця школи ThinkGlobal у Львові. - Програми, звісно, відповідають держстандарту, але ми суттєво їх додатково доповнюємо та розширюємо на здобуття сучасних компетенцій. Крім того, всі ці програми доступні онлайн в LMS системі, передбачають декілька рівнів складності і щороку оновлюються. Тому це завжди найсвіжіші та найбільш актуальні знання.”

За словами Надії Дубченко, найкраще, щоб у вашій потенційній школі використовували проблемно-орієнтований підхід до навчання. Також важливо, щоб були інтегровані заняття і кросдисциплінарний та проектний підходи.

think global lviv-2

Педагогічний склад

Хорошою ознакою буде наявність згуртованого педагогічного колективу з мінімальною плинністю кадрів. Цю інформацію вам теж мають без проблем надати за запитом. Стаж, наявність грамот і вчених ступенів хоч і є хорошим показником, але найбільш раціонально оцінювати вчителя за загальним показником успішності його учнів. Тому сучасний вчитель в приватній школі має бути людиною нової ментальності, має постійно розвиватись і мати демократичну парадигму мислення.

“Я б радила звернути увагу на те, чи має викладач ще якийсь досвід, окрім педагогічного, - пояснює Надія Дубченко. - Вчитель повинен не просто вчити, а швидше допомагати та супроводжувати під час навчання. Звісно, важливо, щоб ця людина знаходила спільну мову з дітьми, бо в іншому разі — все це не спрацює як потрібно. Викладач має толерувати помилки, бути грамотним, гнучким до змін і вміти працювати в команді. Зараз недостатньо вже просто бути обізнаним у своєму предметі — важливо свої знання правильно подати і створити умови, за яких дитина їх найкраще освоїть”.

Будівля школи

Звісно, коли мова йде за платне навчання в приватній школі, очевидним є питання комфортних та безпечних умов. Більшість шкіл, як приватних, так і державних, пропонують сучасне середовище зі свіжим ремонтом та намагаються максимально забезпечити технічним обладнанням. Але варто звернути увагу і на те, чи знаходиться будівля у власності школи, чи збудована вона спеціально для неї, чи перероблена з існуючої будівлі. По-перше, наявність свого приміщення знімає шанс переїзду школи через тяганину за ділянку. По-друге, збудована “з нуля” школа враховує всі нюанси своєї майбутньої діяльності. Тому й має можливість створити максимально зручні умови для дітей та вчителів.

Забезпечення школи

Не останню роль при виборі приватної школи відіграє технічне оснащення. Час не стоїть на місці, тож комп'ютери, планшети, проектори, інтерактивні дошки і найбільш сучасні підручники — це вже не розкіш, а необхідність для найбільш об'ємного освоєння інформації.

Зверніть увагу на організацію спортивних дисциплін: чи є в школі свій стадіон і в якому він стані. Наявність шкільного транспорту, що може забезпечити довіз дитини до школи також буде додатковою перевагою. Але при цьому варто уточнювати, чи входить ця опція у вартість навчання. Як обрати приватну школу для своєї дитини - 9 важливих критеріїв

Організація другої половини дня

Мова не лише про можливість залишити дитину після уроків, що зручно для працюючих батьків. Тут важливо звернути увагу на факультативні заняття, прогулянки на свіжому повітрі, спортивні гуртки та секції за інтересами. Перевагою буде можливість додаткових занять з дітьми.

«У ThinkGlobal друга половина дня присвячена гурткам і їх у нас близько сорока по різних напрямках. Спорт, мистецтво, танці, програмування, іноземні мови (японська, китайська), театр, шахи і багато іншого. Всебічний розвиток — така ж важлива частина, як і програма навчання базовим дисциплінам”, - зазначає Надія Дубченко.

Харчування

Найбільш оптимальним варіантом буде наявність в школі своєї кухні з персоналом. Так діти точно будуть забезпечені відповідним харчуванням, враховуючи свій вік та інші особливості (наявність алергій, наприклад). Але якщо харчування в школі проводиться шляхом кейтерінгу, слід поцікавитись, хто виступає в ролі підрядника та перевірити їх документи на відповідність санітарним та іншим нормам.

Безпека і медичне обслуговування

Наявність медичного кабінету хоча б з однією медсестрою — обов'язкова умова для школи. Але зверніть також увагу й на інші аспекти безпеки: чи є в школі охорона, камери спостереження та неушкоджена огорожа по периметру будівлі.

Але найголовніша порада — питайте, перепитуйте важливі моменти та обов'язково навідайтесь в гості.

P.S. Маєте запитання? Зателефонуйте Надії Дубченко прямо зараз: +38 067 912 29 89

Зараз читають