LVIV.COM

Гудбай 25 коп – в Україні зникнуть дрібні монети

Гудбай 25 коп - в Україні зникнуть дрібні монети

Національний банк України припиняє карбувати монети номіналами 1, 2, 5 та 25 копійок. З 1 липня 2018 року в Україні застосовуватимуться правила заокруглення загальних сум готівкових розрахунків, пише прес-служба Нацбанку.


Розмінні монети залишатимуться в обігу і виконуватимуть функцію платежу, проте у подальшому готівковий обіг не буде поповнюватися новими монетами зазначених номіналів.

Для спрощення розрахунків встановлюватимуться правила заокруглення загальної суми покупки: сума, що закінчується від 1 до 4 копійок, заокруглюється в сторону зменшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок, сума, що закінчується від 5 до 9 копійок, заокруглюється в сторону збільшення до найближчої суми, яка закінчується на 0 копійок.

Гудбай 25 коп - в Україні зникнуть дрібні монети

Під час безготівкових розрахунків заокруглення не здійснюватиметься.

“Якщо екстраполювати ці рішення на сьогоднішню структуру готівки в обігу, з нього зникне майже 60% від загальної кількості монет в обігу – це понад вісім мільярдів монет дрібних номіналів. Водночас, більш ніж один мільярд банкнот буде замінено монетами. Тож середня кількість монет, що припадають на одного українця, скоротиться вдвічі, а банкнот в обігу стане на 40% менше. І цей ефект ми побачимо вже через два-три роки”, – розповів в. о. голови Національного банку України.

За його словами, ці рішення спрямовані на підвищення зручності та спрощення повсякденного використання готівки українцями, а також на стимулювання безготівкових розрахунків у країні.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають