LVIV.COM

Граммар наці: 18 ресурсів для збагачення української мови

Граммар наці: 18 ресурсів для збагачення української мови

Недостатньо просто вивчити мову в школі. Вона, як і будь-яка навичка, потребує постійного вдосконалення і вправляння. Не говорячи вже про те, що правила час від часу оновлюються. Але стати справжнім граммар наці можна самостійно і, навіть, безкоштовно. На озброєння можете взяти ці ресурси для вдосконалення своєї рідної солов’їної.


Онлайн ресурси

Офіційний сайт української мови
На офіційному сайті можна ознайомитись із сучасним правописом, правописом “клясичним” та 2007 року. Тут є усі правила, що стосуються української мови, підручники, а також культурні особливості (колядки, щедрівки тощо). Корисним є розділ “Антисуржик”, де можна дізнатись, що “бабочки” не порхають в животі, а “віддиху” від постійного вдосконалення мови не буває.

“Словотвір”
Платформа, що дозволить збагатити лексику. Мета — дати людям можливість обирати між запозиченими словами та новими українськими. Приклади українських новотворів пропонують самі користувачі і шляхом голосування обирається найвлучніший відповідник.

LanguageTool
Онлайн-платформа, що допоможе перевірити свій текст на правопис та граматику. В безкоштовній версії є можливість перевірити тексти об’ємом до 20 тисяч знаків.

Лінгвістичний портал «Мова.info»
Тут ви знайдете підбірку словників, онлайн-транслітерацію та можливість перевірити текст на правопис. Ресурс має багато корисної інформації.

Лайфхаки українською
Наразі це лише 14 відео роликів на Youtube, проте контент постійно оновлюється. Пояснюють як правильно вживати різні слова, робити наголоси і як говорити красиво загалом. Проект створений телеканалом “UA:Перший”.

Тренажер із правопису української мови
Це онлайн-тренажер з усіх розділів мовознавства. Перед виконанням вправ можна ознайомитись з правилами і братись до справи.

Buki
Ресурс з пошуку репетиторів для вивчення та вдосконалення мови. Крім живого спілкування онлайн тут є багато корисної інформації та статей.

Мовомарафон
Проект, створений до 25-ї річниці Незалежності України. Суть марафону – протягом 25 днів усі бажаючі виконують завдання, пишуть і розмовляють виключно українською мовою.

СловОпис
Проект, створений студентами та викладачами Київського університету ім. Бориса Грінченка. Працює у форматі Абетки — на кожну літеру є кілька відео з поясненнями слова. Переважно, це автентичні слова, що рідко використовуються.

Експрес-уроки
Кількахвилинні уроки від програми “Сніданок з 1+1”, що дають пояснення між різницею слів, наприклад, крайній та останній. Кожен урок — нова тема.

“Мова — ДНК нації”
Пояснення правил за допомогою мультиплікаційного Язика-Лепетуна. Тут є цікаві статті, бібліотека, вправи, тести і багато корисного. Можна закачати як додаток в телефон.

Безкоштовні курси української мови
Підходять для усіх, незалежно від рівня володіння мовою. Набір відбувається щоосені і триває 5-6 місяців. Для тих, хто не встиг записатись, є можливість пройти курс самостійно на ресурсі “Є-мова”.

Додатки

R.I.D.
Програма дає доступ до трьох слів щодня. З ними і треба буде взаємодіяти у форматі гри.

Duolingo
Дозводить вчити мову як і будь-яку іноземну. Додаток можна запускати і в браузері. Тут є багато вправ в ігровій формі.

Mova
Відомий усім Язик-Лепетун з ресурсу “Мова — ДНК нації” оживає у твоєму смартфоні.

Книги

“100 експрес-уроків української”, Олександр Авраменко
Граммар наці: 18 ресурсів для збагачення української мови
Олександр Авраменко — мовознавець, який розробляв “Експрес-уроки”, випустив офлайн-видання. Книжка зручного формату з корисним контентом.

“Українська — легко!”, Н. Клименко
Граммар наці: 18 ресурсів для збагачення української мови
Головний герой — Лепетун, відомий ще з додатку “Мова — ДНК нації”. Крім додатку, можна придбати і гарно оформлену книгу з корисними статтями на тему суржика, правопису, паронімів тощо.

“Як ми говоримо”, Б. Д. Антоненко-Давидович
Граммар наці: 18 ресурсів для збагачення української мови
Можна використовувати в якост підручника, або ж в якості настільної книги для вдосконалення. Підійде усім, хто хоче знати найдрібніші нюанси. Наприклад, різниці між книгою та книжкою.

Наталя Мойсеєнко LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають