LVIV.COM

На Львівщині відновили болото

На Львівщині відновили болото

Екологи переконані, що проведені роботи на болоті Заливки в заповіднику “Розточчя” допоможуть стабілізувати екологічну ситуацію та підвищити біопродуктивність осушених земель, суттєво знизити їхню пожежонебезпеку, пише Національний екологічний центр України.


Площа відновленого болота – 140 га. У минулому столітті тут провели меліоративні роботи з осушення. Через це заболочені угіддя в Заливках зазнали негативних змін.

“Наслідком зарегульованості водойм, в умовах зміни клімату для цієї території, став брак питної води в криницях та свердловинах, збільшення кількості пожеж в лісах та на торфовищах”, – зазнає координаторка проекту з адаптації до зміни клімату НЕЦУ Надія Артем’єва.

Окрім цього, тут знизилась продуктивність ґрунтів та зріс рівень їхньої мінералізації.

болоті Заливки в заповіднику "Розточчя"

“Розточчя є унікальною територією, тут проходить головний європейський вододіл – всі річки на південь впадають в Чорне море, на північ – в Балтійське. Водночас більшість водойм тут зарегульовані системою меліоративних каналів, які були споруджені ще за радянської доби”, – зазначає координатор проекту від Громадського інституту охорони природи Ігор Горбань.

Відновлювані роботи проводив Громадський інститут охорони природи за підтримки Національного екологічного центру та європейських донорських організацій.

У верхній частині Заливок заклали водопропускні труби, якими на територію болота тепер надходить вода з річки Ставчанки. Ця вода розподіляється по території системою прокладених нових або розчищених старих канав, які раніше осушували болото.

Також спорудили чотири загати-переливки, які перекривають русло і піднімають рівень води у ньому. Це сповільнює швидкість течії, а також швидкість стікання ґрунтових вод.

Читайте також:


У Львові облаштують скейт-майданчик

У Львові оголосили конкурс на назву електронного квитка

Довідки про несудимість можна отримати в сервісних центрах МВС

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають