LVIV.COM

Коти більше не в моді або яких тварин заводять львів’яни

Коти більше не в моді або яких тварин заводять львів'яни
Ярина Пришляк

Як живеться незвичним для більшості тваринкам у кам’яних джунглях львівських будинків та квартир? І як ладнають власники зі своїми екзотичними друзями?


«Моїм домашнім улюбленцем став пітон» – Уляна Єремєєва.

Коти більше не в моді або яких тварин заводять львів'яни

А трапилося все дуже спонтанно. Одного разу моя сестра по дорозі з відпочинку заїхала в зоомагазин, щоб купити своїй собаці іграшкову кісточку, а вийшла з крамниці з…пітоном у тераріумі. Через деякий час життєві обставини склались так, що їй довелось переїхати до Києва, і сестра попросила мене доглянути за пітоном Монтіком (повне ім’я – Монті Пайтон). Зізнатися чесно, я не горіла бажанням, адже трохи недолюблювала змій, більше того, боялась його і, навіть, гидилась. Але погодилась ненадовго прихистити тваринку, щоб виручити сестру

Ну от Монті живе в нас вже 4 роки… Чоловік його страшенно любить! В Instagram часто постить відео і фото з Монтіком. А як він зрадів, коли виявилося, що сестра не зможе забрати Монтіка і той залишається у нас назавжди! Спершу чоловік навіть забирав пітона на деякий час до себе в офіс. Майже рік Монтік жив на роботі, але потім я вирішила його повернути додому, бо ж потрібно купати час від часу, а в офісі такої можливості не було.

А, взагалі, з доглядом не дуже складно. Єдине, що напружує – годування і прибирання тераріуму. Пітон їсть живих гризунів: мишей, щурів, хом’ячків та морських свинок. Для мене це страшенний стрес. Тому я відправляю чоловіка купувати тих тваринок і закидати Монтіку в тераріум. Але годувати його треба не часто. Взимку – раз на 1-2 місяці, влітку – раз на тиждень.

Тераріум для пітона невеликий, десь 50х80 см, тому багато місця не займає. Також він обладнаний спеціальною лампою, щоб Монтіку було тепло. А ще в ньому є теплий камінчик. Влітку я виношу його на балкон, на сонечко. Йому можна так «гуляти», коли більше 25 тепла.

Під час прибирання миємо тераріум з оцтом. І так само раз на тиждень купаємо Монтіка в ванній. Жодної шкоди в побуті він не приносить, лежить собі тихенько… Тільки вночі лазить по тераріумі і час від часу скидає шкіру. Нічого особливого в пітон в догляді не потребує.

Коти більше не в моді або яких тварин заводять львів'яни

Та й обходиться пітон не дорого. Зважаючи на харчі, 20 грам оцту та електрику, думаю, ми вкладаємось у 60 гривень на місяць.

Важливо витягати пітона з тераріума якомога частіше, щоб не здичавів. Тож ми носимо Монтіка на ручках. Коли я дивлюсь кіно, то беру його до себе на ліжко, він скручується бубликом і лежить. Якщо голодний, то витягується вздовж мене, тим самим зміряє чи влізу в його шлунок. Але його довжина – 1 метр, тому я спокійна.

Оскільки пітон – доволі нестандартний домашній улюбленець, то часом трапляються деякі казуси. Найбільше запам’яталося мені, як одного разу я взяла пітона на руки, а тут саме прийшли перевіряти лічильник. У тої жінки була справжня істерика! Більше я її ніколи не бачила. А загалом люди по-різному реагують на Монтіка: хтось хоче потримати на руках, а хтось каже, що то – гидота, але цікаво всім, без винятку!

«Єнотів багато не буває!» – Андрій Гервазюк.

Коти більше не в моді або яких тварин заводять львів'яни

Я завжди обожнював єнотів! І почалася така любов з походу у зоопарк, де я вперше побачив це створіння й одразу твердо вирішив, що, як би там було, колись я таки заведу собі єнота. Коли я познайомився зі своєю майбутньою дружиною Русланою, виявилося, що й вона мріє про полоскуна! Тож після нашого весілля ми першим ділом поїхали у спеціальний притулок, щоб обрати собі омріяну тваринку. Єнотенятка були ще дуже маленькими, місячними, і побутові умови в тому закладі були, чесно кажучи, не найкращими. Було важко обрати, яку саме тваринку ми заберемо звідти, тому ми вирішили «визволити» не одного єнота, а… п’ять! На всі весільні гроші.

Три єнотихи і два хлопці (Лялька, Мишка, Лисичка, Степашка і Сірко) живуть у нас вже 8 місяців. Перший час, коли вони були ще малюками, ми годували їх з пипки, масажували животики та відверто пережили справжню підготовку до декрету.

Оскільки ми мешкаємо у особняку, то їх поселили у невеликій прибудові. Там тепло, сухо і єноти мають вдосталь місця. Але, якщо хтось мріє тримати єнота в квартирі, то будьте готовими виділити йому клаптик особистого простору, а найкраще подарувати йому кладовку, балкон, в ідеалі окрему кімнату, таку, в якій не шкода шпалерів і меблів, адже на зуб і кігтик спробують все!

Єноти – справжні енерджайзери! Вони не сидять на одному місці ні секунди, тому треба дуже пильнувати, коли вони гуляють надворі, аби не вибігли за межі подвір’я, звичайно краще вигулювати їх на повідку. Хоч ці тваринки і піддаються дресурі не гірше за собак, але, якщо побачать необмежений простір для досліджень, то обов’язково туди подадуться. Пам’ятаю, як прокинувся, а єнотів ніде немає. Ми тоді дуже злякалися. Аж поки прибіг сусід з іншої вулиці і повідомив, що наші єноти спокійнісінько сидять на його винограднику.

Тож аби бути спокійним за єнотів, ми збудували для них вольєр надворі, і, разом з тим, постійно забираємо їх в будинок, щоб вони мали змогу розминати лапки, бігати і лазити, куди їм заманеться. Тут у них повна свобода: сплять на драбині на горище, їдять за обіднім столом, культурно беручи пальчиками їжу, як люди. За можливості, перед вживанням все полощуть у воді. Також ми робимо це тому, що єнотики дуже комунікативні досліджуючи світ тваринки, їм потрібне спілкування та соціалізація.

Окрім єнотів у нас ще живе 5 котів. Обидві зграї миряться між собою. У дівчат вже прокидається материнський інстинкт, тому вони носять на руках кошенят, бавляться з ними і, навіть, шукають в їхній шерсті бліх. Отака дружба!

Їдять єноти практично все: і м’ясо, і рибку, і фрукти, і овочі, також купую їм спеціальний корм. Єдине, що їм не можна – молочні продукти та хліб. Ці тваринки справжні фанати чистоти, тому від них ніколи немає неприємного запаху. Як і домашні тваринки вони дуже чітко ходять в лоток. Загалом утримування єнота у місяць обходиться десь в 500-700 гривень, як і малого собаки чи великого кота. А сам єнот на ринку зараз коштує десь майже 700 доларів.

Коти більше не в моді або яких тварин заводять львів'яни

Єнотів обожнюють всі! Вони надзвичайно цікаві, тож ми створили стартап Контактний онлайн зоопарк «Дім єнотів» і зараз на облаштування життєвого простору єнотикам методом краудфаундингу збираємо кошти. Також я створив групу у Facebook «Дім єнота», де ми запрошуємо охочих побавитися з нашими тваринками. До нас часто навідуються батьки з дітками. Але оскільки єноти вже чималі – по 8 кілограмів – то діти зазвичай їх просто гладять, годують, фотографуються, а от батьків від полоскунів відірвати неможливо: і пестять, і на руках носять – тішаться!

«В мене вдома живе справжній динозаврик!» – Анастасія Маковська

Коти більше не в моді або яких тварин заводять львів'яни

У мене ніколи не виникало ідеї завести вдома ігуану. Я не марила цими тваринками і, якби мені декілька років тому сказали, що, зі мною вдома житиме майже динозаврик, я б, напевно, не повірила. Проте все склалося по-іншому!

Одного разу моєму директору з колишнього місця роботи на день народження подарували ігуану. То був дуже неочікуваний презент… Всі були шокованими, навіть дуже! Чесно кажучи, ніхто не мав особливого бажання доглядати за тваринкою. Тому за це взялася я: дізналася, як його доглядати, годувала і купала ігуану. Спершу ігуана жила у нас в офісі, але вже за місяць такого сусідства, шеф запропонував мені «всиновити» цей незвичний подарунок. Ну і як від такого відмовишся?

Лейвіс (так я його «охрестила») живе у мене вже три з половиною роки. Тепер нас в квартирі четверо: він, моя мама, йоркширський тер’єр Марсік і я. З мамою у Лейвіса була любов з першого погляду! Песик спершу не міг втямити, що то за створіння, але дуже швидко звик до нового члена сім’ї.

Ігуани, насправді, дуже спокійні ящірки, особливо в старшому віці, тому з ними особливих клопотів не виникає. Для цих тварин дуже важливою є волога, тому щоденна ванна вже стала обов’язковою процедурою. Також для здорового життя їм потрібен певний температурний режим, але наш Лейвіс сам собі це організовує: сидить на батареї взимку, а в спеку, навпаки, любить лежати на холодній плитці.

Звісно, ми маємо тераріум, але він дуже швидко перетворився у тумбочку, бо Лейвіс в нас живе у всій квартирі. Я проти того, щоб тримати тваринок в якійсь банці, їм потрібен простір, можливість ходити, розминати лапки.

Коти більше не в моді або яких тварин заводять львів'яни

До харчів Лейвіс теж невибагливий: їсть овочі та фрукти: яблука, банани, терту моркву, руколу, листя салату. Часом ласує солодкими булочками, а інколи може посмакувати кормом Марсіка. А буває, що Лейвіс взагалі не їсть тижнями. Спершу ми дуже злякалися, але, як виявилося, це особливість ящірок, для них це абсолютно, тому можна не перейматися.

Загалом, утримувати ігуану у львівській квартирі не так складно, як може здатися на перший погляд. Вони люблять, коли їх пестять та глядять, тому стануть чудовими домашніми улюбленцями!

Пришляк Ярина LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають