LVIV.COM

Для отримання послуг зв’язку українців хочуть зобов’язати реєструватись з паспортом

Для отримання послуг зв'язку українців хочуть зобов'язати реєструватись з паспортом

Держспецзв’язок розробив законопроект, що зобов’яже українців реєструватись із паспортом для отримання послуг мобільного зв’язку. Окрім цього, пропонується відновити базу унікальних ідентифікаторів ІМЕІ-кодів.


Для чого це потрібно?

Без обов’язкової реєстрації абонентів та унікальних ІМЕІ-кодів забезпечити безпеку у кіберпросторі досить важко.

В пояснювальній записці до законопроекту необхідність у реєстрації пояснили так: “Крім того, вимагає уваги ситуація з використанням різноманітного кінцевого обладнання (айфони, айпади, комунікатори, смартфони, мобільні телефони тощо) на тлі зростаючого спектру надання послуг на базі телекомунікацій, так як неконтрольована кількість кінцевого обладнання в обороті сприяє поширенню “мобільного шахрайства” і інших кібернетичних злочинів”.

Чи приймуть цей законопроект?

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації схвалила законопроект, але з деякими змінами.

Держспецзв’язок запропонував дати відомствам лише три місяці з моменту прийняття закону на адаптацію абонентів до нових умов. Однак, НКРЗІ пропонує розтягнути цей перехід до шести місяців. За цей час абоненти повинні надати особисті данні операторам.

Другу частину законопроекту (про IMEI-коди) комісія вважає недопрацьованою і сподівається, що адміністрація доведе її до ладу.

То як треба буде подавати свої данні?

НКРЗІ розробила порядок реєстрації prepaid-абонентів (без заключення письмового договору). Також, необхідну інформацію можна буде подавати у електронному вигляді.

Думка операторів:

“Цей закон написаний непрофесійно. Ми з ним не погоджуємось!”, – написав директор компанії “Київстар”.

У Vodafone Ukraine пояснюють детальніше: “Ми підтримуємо запропоновані зміни і готові реалізувати електронну реєстрацію абонентів за умови, що будуть дотримані інтереси наших клієнтів. Найголовніший ризик – це те, що частина абонентів, які НЕ встигнуть зареєструватися, можуть залишитися, згідно із законопроектом, без послуг зв’язку”.

Подібні прецеденти раніше зустрічались у Польщі та Казахстані, де більше 10% абонентів залишились без зв’язку.

За словами прес-секретарки Vodafone Ukraine, півроку для повної реєстрації (враховуючи обсяг клієнтської бази – 20,9 млн сім-карт) мало: “Через рік ми зможемо реєструвати всіх нових абонентів”.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають