LVIV.COM

Українці, які не підпишуть декларацію, платитимуть за медицину

Українці, які не підпишуть декларацію, платитимуть за медицину

Щоб не платити за медицину, вибери сімейного лікаря та підпиши декларацію.


Навіщо потрібна декларація?

Для отримання безкоштовної медичної допомоги. Підписану Декларацію про вибір лікаря з надання первинної медичної допомоги занесуть в реєстр, де обчислять кошти, які за контрактом має отримати медичний заклад, до якого прикріплений пацієнт.

“Як тільки у вашому закладі первинної медичної допомоги розпочнеться приписна кампанія, для отримання медичної допомоги ви маєте підписати Декларацію про вибір лікаря первинної допомоги підч ас першого візиту. Відповідно, поки ви не звернетеся по первинну медичну допомогу, держава не оплачуватиме послуги, які не надаються. Після першого ж звернення та підписання декларації з лікарем, за пацієнта починає платити держава”, – пояснили у МОЗ.

Хто оплачуватиме лікарів?

Національна служба здоров’я оплачуватиме послуги лікарів-спеціалістів, яких призначив сімейний лікар. Також держава оплатить візити до психіатра і гінеколога (навіть без скерування первинного лікаря).

Якщо ти звернешся до лікарів-спеціалістів за власним бажанням – мусиш оплатити послуги самостійно.

А якщо не підписати декларацію?

За медичні послуги доведеться платити самому.

З 2020 року, коли медична реформа повністю запрацює, лікар не зобов’язаний надавати послуги первинної медичної допомоги людині, яка відмовляється підписувати декларацію.

“Оскільки з 2020 року лікарі первинної допомоги будуть отримувати гроші тільки за пацієнтів, які обрали їх своїми лікарями і підписали декларації. Пацієнт зможе за власний кошт купити у лікаря необхідні йому медичні послуги не підписуючи з ним декларацію. Це не є незаконним, але не регулюється державою і оцінка якості цих послуг залишиться поза системами державного контролю якості”, – розповіли у міністерстві.

Але в екстреному випадку лікар зобов’язаний надати безкоштовну допомогу, навіть якщо людина не підписала декларацію.

Твій Бро LVIV.COM

Ділися або не палися

Зараз читають